Sam Leaderboard Tedx

Bethesda Başkan Yardımcısı Pete Hines'a göre Fallout 76 Sonsuza Kadar Sürecekmiş!

YAZAN Engin Vural

Sonsuzluk ve ötesi...

Bethesda Başkan Yardımcısı Pete Hines GameSpot'a verdiği röportajda, Fallout 76'nın geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş. Daha önce de kullandığı ifadelerinde ısrarcı görünüyor; ona göre Fallout 76 ilelebet devam edecekmiş!

GameSpot muhabirinin, günün birinde Bethesda'nın sunucuların fişini çekmeye karar vermesi halinde ne olacağı yönündeki sorusuna, "Fallout 76 ne kadar sürecek? diye soruyorsanız, sonsuza kadar" şeklinde cevap vermiş Hines.

Açıklamasında World of Warcraft örneğini paylaşan Hines, "Bu konularda net bir cevap vermek zor. Hiç kimse oyunu yapıp "Tamam, bu oyun şanslıysak 10 sene gider" demez. Kimse bu şekilde düşünmez. WoW ne kadar süredir devam ediyor? Önümüzdeki yıl kapatılması gibi bir plan var mı? Hiç sanmıyorum" diyerek bir anlamda kendilerinin de bu yolda ilerlemek niyetinde olduğunu ifade etmiş.

Her ne kadar oyunun "sonsuza dek" süreceği konusunda ısrarcı olsa da bununla ilgili bir noktanın da altını çizmiş. "Oyuncular oynamaya devam ettiği ve bir gerileme görülmediği sürece devam edeceğiz. Ne zaman özel sunuculara geçeriz veya önümüzdeki yıllar ne getirir bilemem. Bunun önemsiz olacağı bir nokta da olabilir. Fakat, bu devasa bir marka, devasa bir girişim ve bu markaya bağlılığımız hiçbir zaman sona ermeyecek" diyor kendileri.

Fallout 76 artık son beta testlerini gerçekleştiriyor, 1 hafta sonra PC, PS4 ve Xbox için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun sayfasına şuradan erişebilirsiniz.