Sam Leaderboard Tedx

Red Dead Redemption 2'nin 8 Günlük Satışları İlk Oyunu Geride Bıraktı Bile

YAZAN Eser Güven

RDR 2 durmuyor, durmasın da

Red Dead Redemption 2'nin ilk hafta satışları beklendiği kadar iyi gerçekleşti ve Rockstar'ın yeni başyapıtı yalnızca sekiz gün içinde Red Dead Redemption'ın sekiz yılda sattığından daha çok satmayı başardı. Red Dead Redemption 2 şimdiden 17 milyon satışı geçmiş durumda!

Rockstar geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda yalnızca üç gün içinde 725 milyon dolarlık satış yapıldığını da açıklamıştı ve Red Dead Redemption 2 eğlence ürünleri tarihinin en büyük hafta sonu açılışı rekorunu ele geçirmişti. Red Dead Redemption 2'nin satışları böyle güçlü biçimde devam ederse çok iyi olur, çünkü bu oyuna harcanan onca emeğin karşılıksız kalmadığı anlamına gelir ve Rockstar'ın bu seride yeni oyunlar üretmek için kararlılığını sağlamlaştırır.

Red Dead Redemption 2 bildiğiniz gibi henüz sadece PlayStation 4 ve Xbox One için piyasada ve buna rağmen satışları hız kesmeden devam ediyor. Oyunun PC'ye de çıkacağına benim inancım tam, o durumda satışların bir kez daha ciddi bir ivme kazanacağı ve oyunun yeni rekorlara imza atacağı da kesin gibi. Bu, aynı zamanda tek kişilik hikaye sunan oyunların doğru ellerde ne kadar etkili olabileceğini de gösteriyor.

Bu harika oyunun oynayan da nasıl eşsiz izler bıraktığını bir kez daha anımsamak istiyorsanız Engin'in harika incelemesini mutlaka okumanızı öneririm (zaten okumuşsunuzdur ama benim gibi yapın, tekrar okuyun) :)

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.