Final Fantasy XV'in Yönetmeni Square Enix'ten Ayrıldı, Biri Hariç Tüm DLC'ler İptal

YAZAN Eser Güven

FFXV'te neler oluyor?

Square Enix'ten serinin büyük umutlarla geliştirilen son oyunu Final Fantasy XV'e dair sürpriz bir açıklama geldi ve planlanan dört genişleme paketinden üçünün iptal edildiği duyuruldu. Yalnızca bu da değil, oyunun yönetmeni Hajime Tabata'nın da stüdyodan istifa ettiği öğrenildi.

Final Fantasy XV'in yol haritasında dört yeni genişleme paketi daha vardı ve bunlarda Ardyn, Aranea, Lunafreye ve Noctis konu alınacaktı. Şimdiyse bunlardan sadece Ardyn'in geliştirilmesinin tamamlanıp satışa sunulacağını öğrendik. 2019 Mart ayında yayımlanacak Ardyn'in haricindeki paketler iptal edildi.

Square Enix'in yatırımcılara açıkladığı son finansal tabloda Luminous Productions'tan kaynaklanan 33 milyon dolarlık bir zarar görünüyor. Luminous, Square Enix'in kendi bünyesindeki stüdyolardan biri ve bu zarar da paketlerin iptal edilmesiyle doğrudan ilgili. Bu ekip yeniden yapılandırılarak bundan sonra yeni bir AAA oyunu üzerinde çalışmaya başlayacak.

Final Fantasy XV'in yönetmeni Tabata, istifa mesajında "buralara gelebilmemizin tek sebebinin siz sadık hayranlarımız olduğuna yürekten inanıyorum. Size tüm kalbimle teşekkür ederim" dedi. Tabata bundan sonra kendi stüdyosunu kurmak için çalışmalara başlayacak.

Buna göre Final Fantasy XV'e önümüzdeki dönemde gelecek içerikler şu şekilde olacak:

  • Final Fantasy XV ile Final Fantasy XIV arasında işbirliği içeriği yayımlanacak (12 Aralık)
  • Yani Comrades çokluoyuncu içeriği yayımlanacak (13 Aralık)
  • 2019 Mart ayında Ardyn DLC'si yayımlanacak
İLGİLİ BÖLÜMLER