BioWare, N7 Günü'nde De Mass Effect'in Yaşadığını Vurguladı

YAZAN Eser Güven

N7 günü kutlamaları

Bildiğiniz gibi BioWare her sene 7 Kasım'ı N7 günü olarak kutluyor (neden bu tarihin seçildiğini merak ediyorsanız November 7 diyeyim) ve Mass Effect'le ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyip nostaljik tarafımıza da sesleniyor. Bu yıl da N7 Günü'nde stüdyonun üstüne basa basa söylediği şey Mass Effect'in hala canlı olduğu oldu. Oyuncular yeni bir Mass Effect oyunu istiyor, BioWare de bu isteğin farkında ve serinin ölmediğini fırsat buldukça hatırlatıyorlar.

BioWare, "N7 sizin için ne ifade ediyor?" sorusunu sorduğu bir video yayınladı. Bu soruya BioWare'in genel müdürü Casey Hudson'ın yanıtı ise çok net: "her gün stüdyoya gelmek ve bir sonraki müthiş Mass Effect oyununun ne olacağını hayal etmek".

Hudson bu konuda yalnız da değil, yapımcı Mike Gamble'da Twitter üzerinden yazdığı mesajda "hala daha bu evrende anlatacak çok fazla hikayemiz var... gelecek çok parlak" diyerek BioWare'in zaten uzun zamandır söylediği şeyi bir kere daha tekrar etmiş oldu. Mass Effect Andromeda'nın başarısızlığı serinin sonu değil, stüdyonun gelecek projeleri arasında mutlaka yeni Mass Effect oyunları var. Hele bir şu Anthem çıksın da, BioWare zaten yeni Dragon Age ve Mass Effect planlarıyla karşımıza çıkacaktır sanıyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER