YAZAN Engin Vural

Bu sökük, dikiş tutacak mı bakalım...

Fallout 76'nın çıkışının üzerinden henüz bir hafta bile geçmiş değil, fakat ilk büyük yama geldi. Bethesda büyük bir dosya olacağını söylerken ciddiymiş anlaşılan, PS4 versiyonu için yamanın boyutu 47 GB tutuyor!

Gerçi 50 GB boyutunda ilk gün yamalarına alışmış olanlar için bu tablo sürpriz olmaktan çıktı. Yine de Fallout 76'da bu çapta bir güncellemenin neler getirdiği, oyuna nasıl etki edeceği merak konusu. Zira, güncelleme sonrasında oyunun toplam dosya boyutunun 53 GB civarında olmasından hareketle, önceki dosyaların neredeyse tamamını değiştiren bir yamadan bahsedildiğini söylemek mümkün. Bu arada Xbox versiyonu için de yaklaşık olarak aynı boyutlarda bir yama söz konusu iken, PC versiyonunda yamanın boyutu 15 GB imiş.

Güncelleme notlarına göre; Bureau of Tourism görevindeki bug ve bazı performans sorunları ile ilgili düzeltmeler yapılmış. PvP için de bazı değişiklikler söz konusuymuş. İlgilenenler güncelleme notlarına şuradan ulaşabilirler.

Bethesda, bu güncellemenin beklediklerinde daha geniş kapsamlı olduğunu söylüyor. Takip eden dönemde de zaman zaman yamalar yayınlanacağını, sonrakilerin bu yamaya göre daha düşük boyutlu olacağını, planlarının oyunu düzenli olarak güncellemek olduğunu ifade etmişler.

Oyunu düştüğü yerden kaldırabilmek için güncellemelere fazlasıyla ihtiyaç olduğu kesin, ama daha farklı bir tarzda güncellemelere. Oynanışın yanında oyunun ruhunu tekrar canlandıracak dokunuşlara ihtiyaç duyuyor Fallout 76. Sizce bunu başarabilecekler mi?