YAZAN Nursema Emre

Pokemon go go go! 

90'lardaki popülaritesini Pokemon GO ile tekrardan yakalayan Pokemon efsanesi, Nintendo'yu zengin etti. Oyunun Nintendo Switch uyarlamaları olan Pokémon: Let's Go, Pikachu! ve Eevee!, Nintendo için bir oyundan çok para basma makinesine dönüştü.

Bugün Nintendo cephesinden gelen resmi açıklamaya göre, sadece bir hafta gibi bir süre geçmişken iki oyun toplamda 3 milyon kopyayı geçmeyi başardı.

Bu satış rakamı, Pokemon Let’s Go’yu 2017'nin Mart ayında piyasaya çıkan Nintendo Switch'in en hızlı satan oyunu yapmış oldu. Özellikle Pokemon GO'da topladığınız Pokemonlarınızı direkt olarak oyuna aktarabiliyor olmanızla dikkat çeken Pokemon Let's Go, bir mobil oyunla senkronize olabilen yegane konsol oyunu olarak da tarihe geçmiş oldu.

Çok sağlam bir çıkış yakalayan Pokemon Let's Go'nun, Pokemon Yellow'un 14.64 milyonluk rekorunu kırıp kıramayacağını beraber göreceğiz.

90'lardaki popülaritesini Pokemon GO tekrardan yakalayan Pokemon efsanesi, Nintendo'yu zengin etti. Oyunun Nintendo Switch uyarlaması Pokemon Let's GoPikachu ve EeveNintendo için bir oyundan çok para basma makinesine dönüştü. 

Bugün Nintendo cephesinden gelen resmi açıklamaya göre, sadece bir hafta gibi bir süre geçmişken iki oyun toplamda 3 milyon kopyayı geçmeyi başardı. Bu satış rakamı, Pokemon Let’s GO’yu 2017'nin Mart ayında piyasaya çıkan Nintendo Switch'in en hızlı satan oyunu yapmış oldu. 

Özellikle Pokemon GO'da topladığınız Pokemonlarınızı direkt olarak oyuna aktarabiliyor olmanızla dikkat çeken Pokemon Let's GO, bir mobil oyunla senkronize olabilen yegane konsol oyunu olarak da tarihe geçmiş oldu. 

Çok sağlam bir çıkış yakalayan Pokemon Let's GO'nunPokemon Yellow'un 14.64 milyonluk rekorunu kırıp kıramayacağını beraber göreceğiz. 

İLGİLİ BÖLÜMLER