EA’in Yeni Mobil Oyunu Command & Conquer: Rivals Çıktı

YAZAN Engin Vural

Hasret sona erdi, darısı Diablo Immortal'ın başına...

Electronic Arts'ın E3'te duyurduğu mobil oyun Command & Conquer: Rivals çıkışını gerçekleştirdi. E3 töreninde "Yeni bir Command & Conquer oyunu" diye başlayan cümleyi duyunca sevinç nidaları atan, mobil bir oyun olduğunu duyunca sukutuhayale uğrayan takipçilerinin Rivals'a tepkisinin nasıl olacağını pek yakında göreceğiz.

Rivals, İOS ve Android sistemlerinde oynanabilen bir online PvP savaş oyunu. E3'te oyunun duyurusunun ardından iki oyuncu sahneye çıkıp bir süre oyunu oynamış ve nasıl bir oyun ile karşı karşıya olduğumuzu göstermişlerdi. Merak edenler artık bu tecrübeyi kendileri yaşayabilirler.

Redwood Studios Genel Müdürü Michael Martinez, oyunun çıkışı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada aynı zamanda gerçek zamanlı strateji oyunlarına da ilgi duyan mobil oyunculara yeni bir deneyim sunmayı amaçladıklarını belirtmiş. "Son birkaç ayda dünyanın Command & Conquer hakkında daha fazla konuşmasını sağladık ve bunu görmek gerçekten ilgi çekici. Hemen her gün topluluğumuz ile Rivals oynadık, oyunu daha eğlenceli ve daha dengeli yapabilmek için. Hedefimiz, GZS oyunlarını seven mobil oyunculara her hareket üzerinde tam bir kontrole sahip oldukları ve gerçekten rekabetçi yeteneklerini gün yüzüne çıkartmalarını sağlayacak yeni bir şey sunmak" diyor kendileri.

Command & Conquer üzerine çok konuşulmasını sağladıkları doğru, ama bunun iyi mi kötü mü olduğu tartışmaya açık. Neyse ki sonradan gelen yeniden yapım haberleri serinin hayranlarının gönlüne su serpti.

Rivals'ın çıkışına özel olarak oyun içerisinde bir hafta sonu etkinliği düzenleneceği ve oyunun önümüzdeki yıl bir espor programı ile Electronic Arts'ın rekabetçi oyunlar listesine dahil olacağı belirtiliyor.

Bu oyun sizlerin ne kadar ilgisini çekiyor bilemem. Kendi adıma serinin yeniden yapımlarını bekliyorum. Umarım Red Alert ve Tiberian Dawn ile anılarımızı tazelemek için çok beklemek zorunda kalmayız. Takipteyiz!

İLGİLİ BÖLÜMLER