YAZAN Eser Güven

Turnuvanın sonu

Epic Games CEO'su Tim Sweeney kötü haberi Variety sitesine yaptığı açıklamayla verdi ve Unreal Tournament'in geliştirme planlarının askıda olduğunu söyledi. "Unreal Tournament artık aktif biçimde geliştirilmiyor" diyen Sweeney, Unreal Tournament ile ilgili yeni haberler bekleyen oyuncuları üzmüşe benziyor.

Bu aslında büyük bir sürpriz değil, çünkü Epic Games son zamanlarda harıl harıl inanılmaz bir başarıya imza atan Fortnite'ı geliştirmekle meşgul. Bunun üzerine bir de Steam'e rekabet edecek bir dijital oyun mağazası fikri eklenince diğer oyunlara ayrılabilecek geliştirme zamanı ve ekip gücünü bulmak pek de kolay olmasa gerek.

Unreal Tournament'in geliştirilmesi yavaş ilerliyor, ama ilerliyordu. 2015 yılında proje ilk yüksek dokulu haritasına kavuşmuş, 2016'da ise harita sayısı artmıştı. Geçen sene Epic Games oyunun hala "alfa öncesi" aşamada olduğunu belirtiyor ve yavaş da olsa geliştirme çabalarına devam ediyordu. En son Unreal Tournament güncellemesi geçen sene yapılmış ve o zamandan beri de yeni bir haber alınamamıştı.

Sweeney ayrıca "klasik Epic Games oyunlarını GoG platformuna getirmek üzere" çalıştıklarını da eklemiş, yani bir süre sonra GoG'da tüm Epic Games oyunlarını görme ihtimalimiz de var. Ama tüm zamanların en eğlenceli oyunlarından biri olan Unreal Tournament'ın bu şekilde son bulması da üzücü bir haber oldu tabii.

İLGİLİ BÖLÜMLER