Red Dead Online Beta Sürecindeki İlerlemeniz Sıfırlanmayacak

YAZAN Engin Vural

Online Vahşi Batı'da olan orada kalır diyorlar...

Red Dead Online için beta süreci geçtiğimiz hafta başlamıştı bildiğiniz üzere. Beta süreci başlarken Rockstar, bir sorun ile karşılaşılması halinde bu süreçte kazanılan ilerlemelerin sıfırlanabileceği bilgisini vermişti. Aslında beta süreçlerinde çok yaygın olan bir durum bu. Haliyle takipçileri de bu konuda ortaya net bir tablo çıkmasını bekliyordu.

Anlaşıldığı kadarıyla şu aşamada bir sorun görünmüyor. Rockstar'ın twitter hesabında paylaşılan bir mesajla oyuncuların bu konuda endişe etmelerine gerek olmadığı, beta sürecindeki ilerlemelerin sıfırlanmayacağı bilgisi verilmiş oldu.

Mesajda gördüğünüz üzere Rockstar, oyunun istikrarlı bir yapıya kavuşturulması için ve oyun içi ekonominin dengelenmesi için çalışmalarına devam ettiklerini de belirtmiş. Şu ana kadar Red Dead Online için yapılan en yaygın eleştiri herhalde oyun içerisindeki dengesizlikler. Oyuncular, oyun içerisinde bir bezelye konservesinin bir altın yüzükten daha pahalı olmasına anlam verememiş durumda. Hayranları, GTA Online düzeyine çıkabilmesi için oyunda ciddi bir düzenlemenin yapılmasını bekliyorlarmış. Anlaşıldığı kadarıyla Rockstar da bu eleştirileri dikkate almış durumda ve gerekli düzeltmeleri yapmak üzere çalışıyor.

Bakalım ilerleyen günlerde nasıl güncellemeler göreceğiz, takipteyiz.