Netflix'in Tahtına Gözünü Diken Hulu Alternatif Anime Platformu Olmayı Planlıyor

YAZAN Nursema Emre

Hulu: "Sahip çıkalım animeye!"

Hulu, Netflix'in anime devrimini biraz kıskanmış olacak ki animeler konusunda bazı anlaşmalar yapmaya başladı. Dizi platformu, Crunchyroll'ün uzun zamandır devam eden bir anlaşmasına göz koydu ve Funimation ile ilk kez bir anlaşmaya imza attı.

Hulu ve Funimation, platformda 2019 yılında birçok anime serisinin yayınlanmasını sağlayacak bazı anlaşmalar imzaladıklarını duyurdu. Bu durum ise Tokyo Ghoul, Attack on Titan ve My Hero Academia gibi 600'den fazla serinin en kısa süre içerisinde Hulu'da yayınlanacağı anlamına geliyor.

Funimation CEO'su Gen Fukunaga durum hakkında şu sözleri dile getirdi: "SPT'nin desteğiyle birlikte her iki şirketin de anime konusundaki ortaklığın sembolü olan bu geniş kapsamlı anlaşma, Funimation'ın anime dağıtımı konusunda bir lider olması durumunu daha da pekiştiriyor. Bu durum ayrıca diğer serilerin de satın alınmasını körükleyecek ve Japonya'nın en iyi animelerini hem Funimation hem de Hulu aboneleri tarafından izlenebilmesini sağlayacak."

Hulu'nun yaptığı yenilik takdire şayan olsa da platformun yalnızca Amerika ve Japonya müşterilerine odaklı olarak çalışmak Hulu'nun başarısının önünde büyük bir engel olarak kalıyor. Ancak anime serilerine kaybolmadan sahip çıkılması biz anime severler için oldukça mutlu edici bir durum.

İLGİLİ BÖLÜMLER