Super Meat Boy Forever, 1 Seneliğine Sadece Epic Games Store'a Özel Olacak

YAZAN Eser Güven

Yine zor bir oyun geliyor

2010 yılında yayımlanan Super Meat Boy bir çok ödül kazanmış ve eleştirmenlerden son derece yüksek notlar almıştı. Edmund McMillen ve Tommy Refenes tarafından tasarlanan oyunun devam oyunu Super Meat Boy Forever'ın da çıkış tarihi belli oldu: Nisan 2019.

Kinda Funny Showcase'de gösterilen fragmanda yine birbirinden manyak bölüm tasarımları ve bosslar görüyoruz. Yalnız bu oyunu ilk Super Meat Boy'dan ayıran çok önemli bir özellik var, o da oyunun artık bir otomatik koşu oyunu olması. Yani karakterinizin daima ya sağa, ya sola koşuyor olacak (siz koşturmasanız bile). Bu da gerçek anlamda durmak bilmeyen bir aksiyon anlamına geliyor.

Yalnız Super Meat Boy ile ilgili en önemli detay oyunun bir sene boyunca yalnızca Epic Games Store'a özel olacak olması. Oyun, Epic Games Store'da yayımlandıktan tam bir sene sonra, 2020'nin Nisan ayında Steam'e gelecek. Oyunun yaratıcılarından Tommy Refenes, Epic Games Store için "Steam'in artık umursamaya başlaması için böyle bir şey gerekliydi" diyor.

"İnsanların değişimden hoşlanmamalarını anlıyorum ama bunun sonucunda daha iyi oyunlar göreceksiniz. Belki daha fazla launcher kullanmanız gerekecek ama bu da geliştirici camiasının PC'de yalnızca tek bir seçenekleri varmış gibi hissetmemeleri için ödenecek ufak bir bedel. Oyunumuzu zaten er ya da geç Epic Games Store'a koyardım, bir seneliğine exclusive olmasından da gayet memnunum"

Sanırım ilerleyen günlerde daha da fazla sayıda oyundan bu tür haberler alacağız.

İLGİLİ BÖLÜMLER