Steam Kış İndirimlerinde Almalık 50 TL'lik Oyun Paketi

YAZAN Eser Güven

Devir tasarruf devri

Steam kış indirimleri tüm coşkusuyla başladı ve elbette istek listeleri gözden geçirildi, hangi oyunlar indirime girmiş diye bakıldı, belki bir çoğu şimdiden sepete atıldı bile. Her ne kadar çoğumuzun kütüphanesinde yüzlerce oyun olsa da hem sürekli olarak aramıza yeni katılanların olduğunu, hem de artık bu devirde çok da fazla açılmamak gerektiğini unutmamak lazım. O yüzden ben de maksimum 50 lira bütçeyle satın alıp yüzlerce saat oyun deneyimi sunacak oyunlardan oluşan bir liste hazırladım. Aralarında sizin de kütüphanenizde olmayan isimler varsa eski yeni demeyin, mutlaka şans verin derim.

Yalnız listeyi öyle bir ayarlamışım ki tam 49.84 lira tuttu :) Her zaman olduğu gibi yorumlar kısmında kendi tavsiyelerinizi vermekten de çekinmeyin.

Fallout: New Vegas - 5.94 ₺

steam-nv

Fallout denince akla ilk gelen ismin Obsidian olması tesadüf değil ve New Vegas'ı oynadığınız zaman bunun sebebini siz de çok net biçimde anlayacaksınız. The Outer Worlds reklamlarında da gördüğünüz gibi "Fallout'un yaratıcıları" olan bu adamlar, işin içine 3D girdiğinde de en iyisini kendilerinin yapacağını kanıtlamışlardı. Bütçe sınırından ötürü baz versiyonu seçtim ama bir 10 lira daha verip Ultimate paketini alırsanız yüzlerce saatinizi gömecek bir oyununuz olur.

The Swapper - 3.6 ₺

steam-sw

Bu oyunu ilk Utku'nun tavsiyesi üzerine fark ettim, sonra Mert de övünce "vardır bunda bir hayır" diyerek hemen alıverdim ve şimdi de ben size öneriyorum. Ana karakterimizi klonlayarak bulmaca çözmeye çalıştığımız oyunun varoluşu sorgulayan muhteşem hikayesini bilimkurgu seven herkesin mutlaka deneyimlemesi lazım.

Sam & Max Hit the Road - 4.02 ₺

steam-sm

Dünyanın en iyi köpek / tavşan dedektiflik ekibi Sam ve Max'in maceraları Telltale'in nefis episodik serisiyle değil, 1993 tarihli Sam & Max Hit the Road ile başlamıştı. LucasArts adventure klasiklerinden olan bu oyun kısa süre önce Steam'e eklendi ve fiyatı da cidden çok iyi. Kahkaha garantili bu oyunu oynadıktan sonra LucasArts'ın neden bu işlerde 1 numara olduğunu çok iyi anlayacaksınız.

Mount & Blade - 3.74 ₺

steam-mb

Hazır Mount & Blade II: Bannerlord da çıkmışken... Şaka şaka, tabii ki çıkmadı :) Ama Bannerlord'un neden bu kadar büyük bir heyecanla beklendiğini anlamak istiyorsanız bunun yolu ilk oyunu oynamaktan geçiyor. Hem ne demişler, at binenin, kılıç kuşananın!

Bastion - 6.25 ₺

steam-bs

Şimdi size üç isim sayacağım. "Build That Wall", "Mother, I'm Here" ve "Setting Sail, Coming Home". Ben hala Bastion'ın Supergiant Games'in zirve noktası olduğunu düşünenlerdenim ve bu sefer size bu muhteşem oyunu o bağımlılık yaratan 'oynanışı' için değil de sırf şu saydığım müzikleri dinlemeniz için önereceğim. Oyunda o anlara geldiğinizde, o müzikler çalmaya başladığında cidden neye uğradığınızı şaşıracak ve muhtemelen duygulanmamanız da mümkün olmayacak.

Rogue Legacy - 4.8 ₺

steam-rl

Bazı oyunları oynamayan kalmasın istiyorum ve Rogue Legacy de bunlardan biri. Roguelite/Roguelike türünü seviyorsanız bayıla bayıla oynayacağınız bir oyun kendisi. Oyuna her başladığınızda birbirinden tuhaf özelliklere sahip (kimi renk körü, kimi tavuklardan korkan, kimi dev, kimi cüce) karakterlerle oynayacak ve her seferinde o ilerleme duygusunu hissedeceksiniz. Onlarca saatlik eğlence sizi bekliyor desem hiç de yalan olmaz.

Hidden Folks - 5.99 ₺

steam-hf

Grafikleri inanılmaz şirin, ses efektleri inanılmaz komik, tam kafa dağıtmalık (ya da beyin yakmalık) bir bulmaca oyunu Hidden Folks. Hani eskiden gazete veya dergilerde "Wally nerede?" bulmacaları olurdu ya, onun çok daha gelişmiş halini düşünün. Koskoca bir ekran içinde sizden istenen kişi ve eşyaları, verilen ipuçlarından da faydalanarak bulmaya çalışıyor ve tıkladığınız neredeyse her yer sizi ayrı güldürüyor.

Dragon Age: Origins - 7.75 ₺

steam-da

Hazır şimdi Dragon Age 4 de duyurulmuşken her şeyi başlatan oyunu oynamanın tam zamanı diyorum. Bazı oyunların adını çok sık duyuyorsunuzdur ama bir türlü eliniz gitmiyor olabilir. İşte o çok büyük bir hata. Dragon Age: Origins üzerinden geçen yıllara rağmen benim gözümde hala bir klasik olarak kalmaya devam ediyor ve size neredeyse yüz saatlik bir oyun deneyimi vaat ediyor.

Mass Effect 2 - 7.75 ₺

steam-me

Mass Effect üçlemesinin en iyi oyunu hangisi diye tartışmaya hiç gerek yok, bu oyun sadece üçlemenin değil son on yılın da en iyi oyunlarından biri. Burada da aslında 50 lira sınırına uymak için akıllılık yaptım, çünkü Mass Effect 2 alırsanız zaten ilk oyunu da alırsınız :) BioWare'in "mükemmel bir oyun nasıl yapılır" dersi verdiği bir oyundu Mass Effect 2, sonrasında aynı kaliteyi koruyamamış olmaları da üzücü tabii.

İLGİLİ BÖLÜMLER