Microsoft, Crackdown 3’ten Yeni Bir Oynanış Videosu Paylaştı

YAZAN Engin Vural

Ortaya nasıl bir oyun çıkacağı merak konusu...

Microsoft Game Studios tarafından Crackdown 3'ün tek kişilik senaryo kısmına ilişkin yeni bir oynanış videosu paylaşıldı. Yaklaşık 3 dakikalık bir oynanış görüntüsü sunulan videoda oyun ile ilgili bazı bilgiler de veriliyor:

Sunulan oynanış bölümünde, oyundaki ana karakterlerden Agent Jaxon, New Providence adasını Terra Nova Corporation'dan kurtarma görevine kaldığı yerden devam ediyor. Videonun başlangıcında karakter özellikleri ve ajan seçim ekranı da gösteriliyor. Listedeki ajanlardan oyun yapınıza uygun olanı seçip ilerleyebileceğini görülüyor. Ajanların ustalaştıkları bazı özellikler var ve bu özelliklerin sağladıkları avantajlar söz konusu. Oyunda ajan ilerleme kayıtları ile dünya kayıtlarının ayrı olduğu, belirli bir bölümde ilerlediğiniz ajan ile bir başka bölüme sıfırdan başlayabileceğiniz de aktarılmış.

Görevlerin çizgisel olmayacağı, oyuncuların Terra Nova Corporation'ın farklı birimleriyle diledikleri şekilde, diledikleri sırada karşılaşabilecekleri söyleniyor. Lojistik, güvenlik ve sanayi olmak üzere 3 birimi bulunuyormuş Terra Nova'nın. Dolayısıyla bu birimlerle ilgili bölümler de birbirlerinden farklı yapılar, farklı özellikler sunacak (En azından öyle olacağını tahmin ediyoruz).

Oyunun yaratıcı yönetmenliğini yürütmekte olan Joseph Staten tarafından Crackdown 3'ün çizgi romanlardan esinlenen bir görsel tarzı olduğu ve eğlencenin ön planda tutulduğu da belirtiliyor videoda.

Oynanışın neler vadettiği, oyunun hikaye derinliğinin nasıl olacağı gibi soruları cevaplamak için yeterli bilgi yok elimizde. Ancak oyunun çıkışından sonra değerlendirebileceğiz bu hususları.

Bakalım Crackdown 3 bu kadar ertelemeden sonra oyuncular tarafından beğenilen bir oyun olabilecek mi. Cevabı almak için 15 Şubat 2019'a kadar beklememiz gerekiyor. Takipteyiz.

İLGİLİ BÖLÜMLER