Sam Leaderboard Tedx
YAZAN Eser Güven

Alien Blackout 1, 2, 3, 4...

Alien: Isolation'ın devamı geliyor diye sevinip de karşımızda Alien: Blackout isimli bir mobil oyun görmek bazılarımızda hayal kırıklığı yarattı. Sadece bazılarımız da değil aslında, açıklamaya gelen tepkilere bakılırsa oyuncuların büyük çoğunluğu da resmi Alien Twitter hesabından ipuçları verilen bu oyunun daha büyük bir şey olmasını bekliyordu.

Fox gelen tepkilere kayıtsız kalmadı ve önce "Alien: Blackout'un Alien: Isolation ile bir ilgisi yok. Sadece ana karakteri Amanda Ripley, o kadar" dedi. Bu sayede de 'Alien: Isolation'ı harcamadık' demeye getirdiler aslında. Zaten Blackout duyurusunda da 20th Century Fox'un Alien evreninin bu önemli halkasını farklı farklı hikaye anlatıcılarla irdelemeye devam edeceğine dair cümleler bulunuyordu.

Fox bununla da sınırlı kalmadı, yine Alien'ın resmi Twitter hesabını kullanarak 'çok yakında' yeni duyurularla karşılaşacağımızı belirtti. Kim bilir, belki daha fazla mobil oyun duyurarak süper bir trollüğe de imza atabilirler :)

Bahsi geçen bu oyunlardan en az birinin ne olduğunu biliyoruz aslında, Cold Iron Studios bir DVO shooter oyunu geliştiriyor. Ama çoğu oyuncunun beklentisi aynı Alien: Isolation gibi tek kişilik, hikayeli, sağlam bir Alien oyunu oynamak. Bakalım bu isteğimizi hangi stüdyo karşılayacak?