Sam Leaderboard
YAZAN Engin Vural

Diablo Battle Royale için geri sayım başlasın mı :)

Activision Blizzard yönetiminden önemli isimlerin ayrılmasının ardından gerek dışarıdan transferler ile gerek firma içerisindeki görevde yükselmeler ile bu boş pozisyonlar doldurulmaya çalışılıyor. Yeni görevlendirilen isimlerden birisi de Robert Kostich. Kendisi Activision'ın Başkanı olarak atandı.

Kostich, son on yıllık dönemde Call of Duty markasının tepe yöneticisi pozisyonundaydı. Call of Duty ile ilgili atılan adımlarda onun önemli bir rolü söz konusu. Aynı durumun önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor, tek bir farkla, artık Activision bünyesindeki bütün oyunlar için benzer kararlara imza atabilir.

Human Sakhnini, 6 milyar $ karşılığında Activision bünyesine katılan King Entertainment'ın başkanı olarak görevlendirilirken, Dennis Durkin de Spencer Neumann'dan boşalan CFO pozisyonuna getirildi. Bobby Kotick CEO olarak görevine devam ederken, J. Allen Brack de Blizzard Başkanı olarak kaldı.

Bakalım bu görev değişikliklikleri Activision Blizzard'ın önümüzdeki dönem politikalarına nasıl yansıyacak. Diablo Battle Royale gelir mi dersiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER