Sam Leaderboard
YAZAN Eser Güven

Sürpriz!

Sega 2019'un ilk "en sürpriz olmayan sürprizine" imza attı ve Catherine beklediğimiz gibi PC için çıktı. Yine tahmin ettiğimiz üzere yayınlanan Catherine'in Classic versiyonu, yani 2011 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkan oyunun PC portu diyebiliriz. Oyun konsol versiyonlarından farklı olarak 4K çözünürlük, özelleştirilebilir kontroller ve kilitsiz fps desteklerine sahip. Ayrıca İngilizce ve Japonca seslendirme arasından da seçim yapabiliyorsunuz.

Catherine, Atlus'un kendi geliştirdiği oyunlar arasında PC'ye de çıkan ilk oyunu olmuş oldu, bu da çok büyük bir olay aslında.

Steam üzerinden 20$ fiyat etiketiyle satışa çıkan oyunu bizler 60 liraya alabiliyoruz.

Oyunun tanıtım metniyse şöyle:

"Birkaç gencin açıklanamayan ölümünden sonra tüm şehir diken üstünde. Gençlerden her biri yatağında, yüzünde dehşet verici, acı çekiyormuş gibi bir ifadeyle bulundu.

Vincent ve birkaç yıldır kız arkadaşı olan Katherine de bu şehirde yaşıyor. Vincent ilişkilerinin bu şekilde kalmasından memnun da olsa, Katherine sürekli daha fazlası için zorluyor ve Vincent'ı en çok korkutan evlilik konusunu açıp duruyor.

Bu arada etrafta, rüyalarında ölen insanların gerçek hayatlarında da öldüğü şeklinde bir dedikodu da dolaşmakta. Vincent sokağındaki barda karşı konulmaz Catherine ile karşılaşıncaya kadar buna aldırış etmiyordu. Ancak çok geçmeden, Vincent yanında bu gizemli güzel kadınla uyanmaya ve ondan kurtulamamaya başladı.

Ardından kabuslar başladıkça, Vincent için bu dedikoduların etkisi de arttı... Acaba Vincent gerçekten korkunç bir lanetin kurbanı mı?"

Şimdi gelsin sıradaki Atlus oyunları :)

İLGİLİ BÖLÜMLER