Sam Leaderboard Tedx

The Order: 1886’nın Yapımcısı Yeni Oyun İçin Kolları Sıvadı

YAZAN M.İhsan Tatari

Disorder 1887?

Ready At Dawn tarafından geliştirilen ve Playstation 4’ün ilk AAA oyunlarından biri olan The Order: 1886, yarattığı heyecan dalgasının altında boğulup kalan ve beklentileri tam olarak karşılayamayan oyunlardan biri olarak geçti tarihe ne yazık ki. Oysa Naughty Dog’tan ayrılan ve God of War: Chains of Olympus’a imza atan bir grup çalışanın yapacağı yeni bir yapımdan çok umutluydu herkes.

Stüdyo daha sonra Deformers adında vasat bir platform oyununa ve Oculus için Lone Echo adlı bir VR yapımına imza atsa da uzun zamandır kendilerinden yeni bir AAA haberi alamıyorduk. Ancak görünen o ki yeniden sahalara dönmek ve belki de son bir sıçrayış yapmak için yeniden kolları sıvamış durumdalar.

the-order-1886-001

Ready At Dawn’ın resmi internet sitesinden ve Twitter hesabından paylaşılan ilana göre stüdyo yeni bir oyun için geliştiriciler arıyor. Siteye girdiğinizde bir “savaş mekanikleri uzmanı” aradıkları görülüyor. Kendisinden beklenilen yeterlilikler arasındaysa “daha önce üçüncü şahıs bir aksiyon oyununda” olması yer alıyor ve “savaş ve silah sistemlerinin geliştirilip tasarlanmasına” önderlik etmesi isteniyor.

Yani sizin anlayacağınız tüm bu belirtiler silah kullanabileceğimiz, üçüncü şahıs bir aksiyon oyununa işaret ediyor. Hatta belki de The Order: 1886’nın devamını bile yapıyor olabilirler, kim bilir?

> The Order: 1886'nın Devamı Gelecek Mi?
> The Order: 1886'nın Devam Oyunu Gelirse Oynanışa Ağırlık Verilecek

Aslında bu stüdyonun ilk ilanı değil. Sitemizi yakından takip edenler geçen senenin mart ayında da benzer bir proje için oyun tasarımcısı aradıklarını hatırlayacaktır. Ancak daha sonra bununla ilgili başka bir gelişme yaşanmamıştı.

Hemen bu noktada akıllara Microsoft’un yakın zamanda Sony bünyesinde bulunan bir stüyoyu satın almayı planladığı geliyor… Bu, Ready At Dawn olabilir mi dersiniz? Eğer öyleyse, Sony’nin düşük puanlar nedeniyle askıya aldığı The Order: 1886’nın devamını gerçekten de görebiliriz belki de. Tabii bambaşka bir oyun da çıkabilir. Şimdilik elimizden gelen tek şey beklemek.