YAZAN Mert Gökhan

Yeni silahlar, eklentiler ve çok daha fazlası

2019'un ilk PlayerUnknown's Battlegrounds güncellemesi yayında. Neredeyse 9 GB'lık boyuta sahip bu güncellemede yeni silahlar, silah parçaları ve önemli denge değişiklikleri var.

25. güncelleme şimdilik sadece PC platformunda yayında. Bazı yeniliklerin test aşamasını geçemediğini belirten PUBG Corp., bu sorunların en önemlisinin yeni kış motosikletinde yaşandığını ifade ediyor. Kısacası şimdilik yeni bir araç yok.

Gelelim güncellemenin detaylarına... Öncelikle oyuna eklenen yeni silah PP-19 ya da daha bilinen adı ile Bizon'dan bahsedelim. CS:GO oyuncularının yakından tanıdığı silah şimdilik sadece Erangel ve Vikendi haritalarında bulunacak. Görüş desteği ve namlu güçlendirmeleri takılabilecek silaha başka bir eklenti eklenemeyecek. 9 mm mermi kullanan Bizon, 53 mermilik şarjör kapasitesi ve düşük geri tepmesi ile oldukça önemli bir silah olacak.

sight-big

Bir diğer önemli güncelleme ise görüş eklentilerine geldi. Yeni sistem ile birlikte silahların üzerinde iki farklı görüş eklentisi kullanabilecek. Genellikle Call of Duty oyunlarından hatırladığımız bu sistem sayesinde çatışmalarda silah değiştirmek elzem olmaktan çıkacak. Aşağıdaki videoda bu sistemi daha rahat görebilirsiniz.

Alt ve sağ tık tuşları ile ikinci görüş eklentisine geçiş yapılabilecek. Beryl M762, AKM, AUG, M416, Mutant, QBZ, SCAR-L, G36C, SLR, Mini14, Mk14, QBU, SKS, AWM, M24, Kar98k, UMP, Vector, Bizon, M249 ve S12K, bu eklentiyi destekleyecek silahlar olacak.

Ay ışığında çatışmak isteyenler için yeni bir seçenek getiren yapımcılar, SMG spawn oranını düşürerek AR oranını yükseltmişler. Bununla birlikte 3. Seviye kask ve zırhları bulmak da daha zor hale gelmiş.

Yeni güncelleme ile birlikte silahlarınızın default atış modlarını ayarlama şansınız da olacak. Oyunda o silahı her aldığınızda elinize ayarladığınız biçimde gelecek. CS:GO'dan tanıdığımız "vurduğunuz kişi sayısını sayan" kozmetikler de oyuna eklenen yenilikler arasında.