Sam Leaderboard
YAZAN Oğuz Erdoğan

Her şey daha fazla oyuncak satmak için!

Avengers: Endgame'in vizyona girmesine 15 günden az kaldı. Filmle ilgili her ayrıntı, potansiyel spoiler taşıyor olabilir. Son olarak gelen gelişme ise bu zamana kadar belki de en çok teori üretilmesine yol açan sektörden, oyuncaklardan.

Tüm bu çizgi roman uyarlamalarının en büyük gelir kaynaklarından birisi şüphesiz oyuncak sektörü. Filmde ne kadar fazla içerik olursa üretilecek o kadar çok oyuncak oluyor. Bu oyuncakların bazıları filmden önce görücüye çıkıyor. Durum böyle olunca da oyuncaklardan film teorileri üretilmeye başlıyor. Buradaki durum biraz farklı, daha önceden ortaya çıkan bir hayran teorisine göre Avengers ekibi Thanos'a karşı gelmek için kendi Infinity Gauntletlerini yapacak ve Thanos'a karşı dişe diş bir mücadeleye girişecekti. Bu ciddi bir teoriydi fakat geçerli bir dayanağı yoktu. Gelen yeni oyuncak görseli ise bizlere yeni bir Infinity Gauntlet gösteriyor. Sadece şekli ve yapısı Thanos'un eldiveninden farklı değil. Thanos'un giydiği eldiven sol el için tasarlanmıştı bu eldiven ise sağ el için tasarlanmış. Yani Avengers ekibinin kullanacağı eldiven bu olabilir, filmden önce oyuncağını görmüş olabiliriz.

Endgame'in ardından MCU'da büyük bir yeniden yapılanma başlayacak. Hali hazırda 4. aşama filmlerinin çalışmaları başladı bile. Black Widow, The Eternals, Spider-Man: Far From Home, Black Panther 2, Doctor Strange 2 ve Guardians of the Galaxy vol3.0 şu an için 4. aşamayı oluşturan filmler. Muhtemelen 4. aşamada çok daha fazla film göreceğiz. Bakalım Endgame'in ardından Disney-Marvel ortaklığı gişedeki başarısını devam ettirebilecek mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER