GTA III & Vice City 10 Year Anniversary Artık Türkçe!

YAZAN Sistem Yöneticisi

Vice City 10. yıl şerefine yeniden Türkçeleştirildi.

vice-city-turkce_1
Geçtiğimiz yaz ayında ve 58. sayımızdaki DVD'de yer verdiğimiz GTA IV: Turkish City 2'nin yapımcısı Tayfun Kumaş (TayfunKey) ile GTA Vice City PC'e çıktığı zaman 6 günlük kısa bir zamanda oyunu menü ve senaryo dahil olmak üzere %100 çevirisini yapan Oğuz Gürsel (OzzTheWizZzaRD) ile ortak bir çalışma sonucu mobil için 10. yıla özel çıkışını yapan GTA Vice City yamasını 10. yıla özel olarak güncellediler.

Bu sene 10. yılını kutlayan GTA Vice City, 6 Kasım'da iOS için çıkışını yaptı ve daha sonra ise Android sürümüne çıkışını gerçekleştirdi. Çıktığı ilk günden bu yana, iki gün boyunca gecesine ve gündüzüne katan Tayfun Kumaş, Oğuz Gürsel ile PC'deki yamayı Android'e aktarmayı başardılar. Ayrıca çeviri 10. yıla özel olarak yenilendi ve Oğuz Gürsel'in sonradan düzeltmek isteyipte düzeltemediği çeviri hataları giderildi.

GTA Vice City'i bu Türkçe eklenti ile android cihazlarda anlama sıkıntısı çekmeden rahatlıkla keyfinize bakabilirsiniz. iOS çevirisi Jailbreak istediği için yasallığı bozmamak adına çeviriyi tamamlamamışlar. Kurulumda ise GTA Vice City 10 Year Anniversary Türkçe v1.2.apk dosyasını android işletim sisteminize atıp ve bilinen kurulumu tamamlamak yeterli oluyor. Oyunu sakın bu apk'den indirmeye çalışma zahmetine girmeyin yine yasal çeviri olması için indirmeyi iptal ediyor. Türkçe versiyonu indirmek, ayrıntıları okuyup, detayları görmek için ve Oğuz Gürsel'in 10 yıl sonra takipçilerine yazdığı özel notu buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yama kısaca Oğuz Gürsel'in PC yamasının uyarlanmış halidir, dokunmatik ekrana göre de ayarlandı ve çeviriler yenilenmiştir.

Sinan Akkol'a da ufak jest yapmaktan çekinmemişler. Ayrıca GTA III 10 Year Anniversary Türkçe çevirisi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

vice-city-turkce_3 


vice-city-turkce_2