Bigpoint, Shards of War’u Basına Tanıttı

YAZAN Sistem Yöneticisi

Shards of War'un çıkışına az kaldı

Bigpoint, yeni nesil askeri MOBA oyunu Shards of War’u, 2 Eylül Çarşamba akşamı Ritz-Carlton İstanbul’da düzenlediği etkinlikte basına tanıttı.

Ritz-Carlton İstanbul’un terasında düzenlenen kokteyl ile başlayan gecede Shards of War Ürün Müdürü Evrim Evran, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Evran’ın konuşmasını takiben sahneye Bigpoint Ülke Müdürü Bülent Demirkaya adım attı. Demirkaya, sunumunda ülkemizde online oyunların ve oyun sektörünün durumuna kısa bir bakış attıktan sonra, Türkiye’deki oyuncu potansiyeli ile ilgili bilgiler verdi. Bu organizasyonun Bigpoint Türkiye Ofisi olarak gerçekleştirdikleri ilk oyun lansmanı olduğunu belirten Bülent Demirkaya, son olarak Bigpoint Türkiye’nin müşteri ilişkilerine olan yaklaşımından ve lokal müşteri hizmetlerinin içeriğinden bahsetti.

Demirkaya’nın ardından sözü Shards of War’un yapımcılarından Nina Müller devraldı. Müller, oyunun kısa bir tanıtımını yaptıktan sonra oyunla ilgili teknik detaylardan söz etti. Shards of War’un askeri bir MOBA olması ve WASD kontrol sistemi ile türü sevenlerin aşina oldukları mouse kontrollerinden farklı bir oyun dinamiği sunmasına dikkat çeken Müller, oyun client’ının az yer kaplamasının (600 MB) ve oyunda ilerlemek için para harcanması gerekli bir modelin (pay-to-win) olmayışının altını çizdi.

İLGİLİ BÖLÜMLER