Todd Howard, Fallout 4 VR'ın Şu An Oynanabilir Olduğunu Söyledi

YAZAN Alp Pektaş

Pip-Boy'a daha yakından bakma imkanı

Bethesda'nın şu an 7 ayrı proje üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bunlardan biri de geçen yıl E3’te duyurulan Fallout 4 VR.

Todd Howard yaptığı açıklamada Fallout 4’ün VR teknolojisiyle oldukça iyi çalıştığını, özellikle Pip-Boy arayüzünün ve VATS’ın inanılmaz göründüğünü söyledi. Serinin en iyi silah ve çatışma mekaniklerine sahip oyunun VR’da benzeri aksiyon oyunlarından daha iyi ve akıcı olduğunu da belirtti. Todd Howard, Fallout 4 VR’ın şu an baştan sona oynanabilir durumda olduğunu söylüyor. Ancak şimdi oynama imkanınız yok çünkü yapımcı ekibin özellikle karakter hareketlerini elden geçirmesi gerekiyormuş. Fallout 4’ün büyük dünyasını göz önüne aldığınızda hareket sistemini tam oturtmak için biraz daha zamana ihtiyaçları var. Açıkçası kafada kask, elde kontrol cihazları varken bug'a girmeyi kimse istemez. Şu an oyunda ışınlanma üzerine de çalışıyorlarmış.

Fallout 4 VR’da ayrıca oyuncular kendilerine uygun hareket sistemini seçebilecekler ve bu sayede VR tutan, midesi hassas oyuncuların da sıkıntı yaşamaması sağlanacakmış.  

İLGİLİ BÖLÜMLER