YAZAN Eser Güven

Todd Howard öve öve bitirememiş

Bunu biz değil, Fallout 4'ün oyun direktörü Todd Howard'ın verdiği bilgilere dayanarak açıklama yapan Bethesda'nın Başkan Yardımcısı Pete Hines söylüyor. Tavşanın suyunun suyu yani.

Todd Howard daha önce mide bulantısı yaptığı için VR oyunlarını oynayamadığını açıklayan Hines'a Fallout 4 VR'ı o kadar övmüş ki benim bile "başlarım bulantısına" diyesim geldi. Howard'ın söylediği şu iddialı cümlelere bakar mısınız? "Fallout 4 VR hayatın boyunca gördüğün en inanılmaz şey. VR modunda oynamanın nasıl bir şey olduğunu hayal bile edemezsin, kafanı her çevirişinde gördüklerin o kadar gerçekçi ki! Aklın başından gidecek! Bugüne kadar bu kadar çılgın bir şey görmedin."

> Todd Howard, Fallout 4 VR'ın Şu An Oynanabilir Olduğunu Söyledi

Hines'ın VR oyunlara soğuk yaklaşmasının tek sebebi mide bulantısı değil aslında, kafasına VR kaskını geçirip kendisini diğer herkesten soyutlama fikrine de sıcak bakmıyor. Kafasında 'lanet bir kaskla' oyun oynayıp eşini kendisini izleme zevkinden mahrum bırakmak da istemiyormuş. "VR'ın popülaritesini gün geçtikçe arttıracağına eminim, ama asla geleneksel oyunların yerine geçebileceğini düşünmüyorum" diyor Hines.

Bethesda, Fallout 4'ün sanal gerçeklik versiyonunun E3 2017 fuarında oynanabilir halde katılımcılara sunacak. Fallout 4 VR, 2017 içinde HTC Vive için piyasada olacak ancak Bethesda cephesinden henüz PlayStation VR veya Oculus Rift gibi diğer VR cihazları ile ilgili bir açıklama gelmedi.

İLGİLİ BÖLÜMLER