HTC Vive'a 200 Dolarlık Resmi İndirim Geldi

YAZAN Gencer Fenercioğlu

"En iyi VR sistemi" artık daha erişilebilir

HTC, Vive için 200 dolarlık fiyat indirim yaptığını açıkladı; yani artık HTC Vive, 799 dolar yerine 599 dolara satışa sunulacak.

Büyük soru şu ki, bu hamle, Oculus Rift'in son fiyat indirimine bir tepki olarak mı yapıldı? Çünkü HTC'nin bu hamlesi, Facebook'un geçtiğimiz ay Oculus Rift VR başlığının fiyatını 499 dolara düşürdüğünü duyurmasının ardından geldi.

Viveport'un başkanı Rikard Steiber konuyla ilgili olarak, "Ben öyle düşünmüyorum. Bence pazarın lideriyiz ve plan her zaman üst düzey VR başlığını herkesin erişebileceği hale getirmekti. Elbette ki yerine oturması gereken birkaç bileşen var; kitlesel piyasaya ulaşmak için daha düşük bir fiyat noktasına sahip olmanız gerekiyor. Başından beri plan buydu. Bence pazardaki diğer oyuncuların da benzer hamleler yapmaları iyi bir şey," diyor.

HTC Vive paketi başlık, iki hareket denetleyicisi ve oda ölçeğinde sanal gerçeklik deneyimi sunan iki adet duvara monte edilebilen algılayıcıyla birlikte geliyor. Ayrıca, VR sisteminizle denemek için bazı yazılımlar da alıyorsunuz.

Tüm Vive alımları, kullanıcıların ayda beş yazılım seçmesine ve bugünün en popüler sanal gerçeklik içeriğinin (Google's Tilt Brush, Everest VR ve Richie’s Plank Experience de dahil olmak üzere) çoğunu seçebildiği Viveport Aboneliği için ücretsiz deneme ile birlikte veriliyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER