SteamVR’dan Etkileyici Bir Tanıtım Videosu

Valve ağzımıza sanal bal çalıyor

YAZAN M.İhsan Tatari

Eğer dün Steam’e girdiyseniz VR çağının resmen başladığını görmüşsünüzdür. Çünkü uzun zamandır merakla beklenen SteamVR ve HTC Vive dün itibariyle resmen satışa çıktı. 800$ etiketiyle birlikte elbette…

REKLAM
Oyungezer Satış

Şimdi akıllardaki en büyük soru bu teknolojiye geçmeye değip değmeyeceği. Çünkü VR’a soğuk bakan pek çok oyuncu var. Biraz daha bekleyip tutup tutmayacağını görmek isteyenler kadar, pahalı olduğu için birkaç yıl bekleyecek kişilerin sayısı da yabana atılacak gibi değil elbette.

Durumun son derece farkında olan Valve da hem oyunlarla hem de tanıtım videolarıyla oyuncuları sanal gerçekliğe özendirme gayreti içerisinde. Üstelik bunun için pek de fazla çaba harcamaları gerekmeyecek gibi görünüyor. Yani, şuna bir baksanıza:

İnsanın o eğlenceye balıklama dalası geliyor değil mi? Tabii hiçbirimizin evinde yeşil perde olmadığından (anamızın çeyizlerindeki kadife perdeler olmaz mı acaba?) biz hiçbir zaman oyun oynayan kişilerin yaptıklarını videodaki gibi göremeyeceğiz. Ama onlar sanal gözlükler sayesinde aynen öyle görecek, yaşayacaklar oyunu. Bizim durumumuz daha çok 04:00’ncü dakikadaki salon erbabı gibi olacak. Yine de… Çok eğlenceli görünüyor beeee!

Eğer izlemediyseniz SteamVR’la ilgili diğer videolara buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER