Artık Kendi Oculus Rift Oyununuzu Yapabilirsiniz

YAZAN Furkan Güler

Oculus Rift bünyesine Roblox'u katmayı başardı

Android ve IOS sistemlerinde oldukça ilgi çekmeyi başaran oyun geliştirme uygulaması Roblox, sanal gerçeklik için duyuruldu.

Hayalinizdeki oyunu türü ne olursa olsun fark etmeksizin kolay bir şekilde geliştirebilrdiğiniz Roblox'un Oculus Rift sürümü, diğer platformlarda olduğu gibi yine ücretsiz dağıtılacak.

Yaklaşık 300,000 aktif amatör geliştiriciyi bünyesinde barındıran Roblox'un kamera sisteminin ve kontrolcü yapısının sanal gerçeklik için kullanıcılara hazır bir şekilde sunuculacağı belirtiliyor. Diğer bir yandan geliştiriciler, sanal gerçeklik kısmında bünyemizde oluşan baş dönmesi ve miğde bulantısı gibi unsurların herhangi bir oyunda ortaya çıkmayacağının garantisini veriyor.

Örnek olarak Roblox'un içerisinde yer alan kolay geliştirici kitlerini kullanarak, pizza servisi yapan bir işletmenin simulasyon oyununu yapabilir ve restorantın içinde turlayabilirsiniz. Hatta daha da ileriye giderek, çoklu oyuncu desteği sunan Roblox sayesinde işletmenize uğrayacak müşterilerin gerçek oyuncu olmasına imkan verebilirsiniz. Hali hazırda PC, Mac, iOS, Android, Amazon Cihazları ve Xbox One platformlarında yayınlanmış olan Roblox, önümüzdeki günlerde resmi olarak Oculus Rift için de yayınlanmış olacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER