Insomniac'tan İki Yeni VR Oyunu: Feral Rites ve The Unspoken

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Insomniac Games iki yeni VR oyununu duyurdu!

 VR oyunları hızla geliştirilmeye devam ediyorlar. Insomniac Games, iki yeni VR oyunu daha duyurdu. Firma aynı zamanda geliştirmekte olduğu Song of the Deep ve Edge of Nowhere'in resmi çıkış tarihlerini de açıkladı.

Yeni oyunlardan ilkinin adı Feral Rites olarak duyuruldu. Gizemli bir adada geçen bu oyunda babamızın intikamını almak için adadaki canavara yakın hayvanlarla ve başka yaratıklarla dövüşeceğiz. Ana karakterimizin de hayvana dönüşme gücü var ve oyunda ilerledikçe yeni güçler elde ediyoruz. Oyunun tanıtım videosu hemen aşağıda, izleyebilirsiniz. Feral Rites'ın 2016 sonbaharında resmi olarak çıkması hedefleniyor. Oyun bu yaz gerçekleşecek olan E3'te oynanabilecek.

İkinci oyunun adı ise The Unspoken, bu yapımda ise Oculus-Touch'ı dibine kadar kullanarak büyüler yapıyoruz. Başka büyücülerle savaşıyoruz. Etrafımızdaki her şeyi düşmanlarımıza karşı kullanabiliyoruz. PvP tabanlı, yani başka oyuncularla savaşacağımız bu oyunda aklınıza gelebilecek neredeyse her büyü çeşidi bulunuyor. Eski FRP partilerini sanal gerçeklik tadında yaşamaktan bahsediyoruz biraz da. Bu oyun da E3'te oynanabilir olacak ve 2016'nın kasımında oyuncularla buluşacak. 

Insomniac Games'in ana VR projesi The Edge of Nowhere için de çıkış tarihi 6 Haziran olarak açıklandı. Oyunun fiyatı belirsizliğini koruyor.

Firmanın, VR dışında projeleri de bulunuyor. Bunlardan biri olan, Gamespot ortaklığı ile geliştirilen Song of the Deep'in de 12 Temmuz'da çıkacağı duyuruldu. Oyun hem Gamestop raflarında, hem de PS Store, Xbox Live ve Steam'de eş zamanlı satışa sunulacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER