EVE: Valkyrie'ye VR Platformları Arası Çoklu Oyuncu Desteği Geliyor!

Çapraz gözlük terimine alışsak mı acaba?
YAZAN Onur Kaya

Cihazlar arası terimine alışsak mı acaba?

 CCP Games’ın gözünün nuru EVE: Valkyrie, Oculus Rift kataloğundaki en kaliteli oyunlardan, yakında da HTC Vive’a gelecek. Lakin görünen o ki CCP Games’in aklında, oyuncuları farklı cihazlarda ayrı gayrı bırakmak yok.

İzlanda’nın Reykjavik şehrinde yapılan EVE Fanfest etkinliğinde, muhtemelen bu yaz gelecek olan ilk büyük güncelleme ile ilgili açıklamalar yapıldı. Açıklamaların odak noktasında, oyunculara “gözlükler arası” çoklu oyuncu desteği sunmak vardı. Detayları henüz kesinleşmemiş olsa da EVE: Valkyrie ile ilgili bu haberler, oyunun farklı sanal gerçeklik cihazları arasında çoklu oyuncu desteği sunan ilk yapım olacağı anlamına geliyor ki bu VR endüstrisi dahilinde atılan oldukça önemli bir adım.

Tabii güncelleme ile ilgili açıklananlar sadece bundan ibaret değil. Çapraz platform desteğinin yanında oyuna yeni bir mod da eklenecek; Carrier Assault. Halihazırda oyunda bulunan Control Mode’un bir uzantısı olarak tarif edilen Carrier Assault’ta amaç, sistematik olarak kontrol noktalarını ele geçirerek kalkanları indirip düşman gemisini yok etmek. Yeni moda ilaveten yeni harita Crossroads’u da videoda görebilirsiniz.

Son olarak, joystick konfigürasyonu da oyuna eklenecek, ki bunun esas güncellemeden daha bile önce gerçekleşme ihtimali var. 

İLGİLİ BÖLÜMLER