Solucan deliğini tavşan deliği yapmamıza daha var.
YAZAN Onur Kaya

Solucan deliğini tavşan deliği yapmamıza daha var.

 

Alice VR’ın yapımcısı Carbon Studios’da pek çok görevi birden omuzlanmış kişilik, Pawel Gajda, merakla beklenen oyunlarının ertelendiğini duyurdu. Normalde Nisan ayı içerisinde hem Oculus Rift’e hem de HTC Vive’a çıkması gereken oyun, sonbahar başına ertelendi. Gajda’nın konuya dair açıklamaları şu şekilde;

“Sizlere ALICE VR’ın durumuyla ilgili bir güncelleme yapmak istiyorum.

Oyunumuzun çıkış tarihini sonbahar başına erteliyoruz.

ALICE VR’ı daha fazla geliştirmek ve cilalamak adına bir fırsat yakaladık. Yakında bu karara sebep veren şey ve ALICE VR’ın geliştirme sürecindeki ekstra aylarından nasıl fayda göreceği hakkında daha fazla detay verme imkânımız olacak.”

Daha fazla detay istediğinde yapımcının cevabı “Ne yazık ki, henüz gecikme hakkında detaylı bir bilgi veremem. Önce bir anlaşma mühürlememiz gerek. Üretim ve dağıtım anlamında bir destek ediniyoruz. Şu an tek söyleyebileceğim bu.”

Alice VR, ilhamını Lewis Carol’dan alan mekanikleriyle bir bilim kurgu hikayesini birleştiren bir tecrübe. Sanal gerçeklik piyasasında çıkacak yapımlar içerisinde de en çok beklenenlerden biri. Bu yüzden ertelenmesi biraz burukluk yaratıyor ancak Pawel Gajda’nın sözlerinden, ertelenmenin basit bir şekilde geliştirme sürecinin tahminden uzun sürmesinden kaynaklanmadığı ve büyük ihtimalle oyunun faydasına olacağı belli. 

İLGİLİ BÖLÜMLER