YAZAN Emre Karaoğlu

Sega’dan geç bir VR hamlesi.

SEGA, geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabı üzerinden Tokyo’nun oyun merkezi olarak anılan Akihabara bölgesinde bulunan Arcade binalarından birinin çatısının VR bölümüne sahip olacağını duyurdu.

Aslında, alanın çalışmaya başlaması daha erken başlaması planlanıyordu ama bir ekipman arızası biraz açılışı geciktirmiş gibi gözüküyor.

Sega, bu alanda hangi VR setlerini kullanacağını henüz açıklamış değil ancak HTC Vive'da kullanacaklarına dair bir takım söylentiler Tokyo’da dolanmaya başlamış durumda. Diğer yandan ise şirket, geçtiğimiz yıl PlayStation VR ile ortaklaşa Hatsune Miku adlı karakteri için bir VR oyunu yapmıştı. Tokyo sokaklarında dolaşan bir diğer dedikodu ise SEGA’nın birden fazla üreticinin VR setlerini kullanabileceği.

Umarız SEGA’nın bu alanın açılışı pek uzun sürmez çünkü Akihabara, Japonya’da oyun oynamak için simgesel bir konuma sahip. Dünyanın dört bir yanından binlerce turistin ilgisini çeken bölge, insanları VR teknolojisi ile tanıştırmak için bir üs olarak kullanılabilir. 

Hatsune Miku: VR Future Videosu 

 

İLGİLİ BÖLÜMLER