Beklediğimiz Indie'ler - Greedfall

17. yüzyıl ziyaretlerimizden birine daha hazırlanıyoruz

[ Haftalık Beklediğimiz Indie'ler köşemizde takip listemizde olan ve çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz indie oyunları ilgi çekici beş maddede tanıtmaya çalışıyoruz. ]

" Büyüyle iç içe geçmiş 17. yüzyıl ortamlarında geçecek olan Greedfall, Avrupa Barok sanatından esinlenen görselleriyle ihtişamlı manzaraları sıcak renkler ve karanlık tonlar eşliğinde ekranlarınıza taşıyacak. "

Greedfall'un Steam sayfasına girdiğimizde bizi işte yukarıdaki cümle karşılıyor. Normalde 2018 yılında çıkması planlanan Greedfall, 2019 ortasına geldiğimiz halde hala çıkmadı. Bu yıl içerisinde artık oynamayı umduğumuz oyun için gerçekten de 'beklediğimiz indie' diyebiliriz yani :)


greedfall

> Fantastik aksiyon RYO türündeki Greedfall bizi 17. yüzyıla, büyüler ve yaratıklarla dolu kurgusal bir ada kıtaya götürecek. Zamanında Amerika’nın kolonileşmesi esnasında yerliler ve yeni gelenler arasında yaşananlara benzer şeylerle karşılaşacağız. Bir zamanların bu toprakların tek hakimi olan elfler ve kendilerine yeni bir yurt arayan insanlar arasında gerilim git gide yükselecek.

> Greedfall’un ana hikayesinde adanın nüfusunu tehdit eden hastalığa karşı şifa bulmaya çalışan birini canlandıracağız ve bu kişi de adada kurulan yeni şehrin valisinin kuzeni (ben yazmadım, kuzenim yazmış). Bu hastalık farklı ırkları değişik şekillerde etkiliyor; insanlar toplu halde ölürken yerli ırklardan bazıları bu hastalığa bağışıklıkları olduğunu düşünüyor. Bir süre sonra ölümün kaçınılmaz olduğunun farkına varılınca tüm fraksiyonlar bu hastalığa çare bulmak için çabalamaya başlıyorlar.

> Son zamanlarda bu tür aksiyon RYO’ların açık dünyalarda geçmesine alıştık ama Greedfall bu ezberi bozacak. Oyunda dev bir dünya yerine birbirinden büyük ve farklı 16 harita bulunacak ve bu haritaların bazılarında kendimizi birbiriyle savaşan fraksiyonların ortasında bulacak, bazılarında ise karşılaşacağımız birbirinden güçlü yaratıklar bize insanların neden bu bölgelerden uzak durduğunu hatırlatacak.

> Oyunun geliştiricisi Spiders oyunun gece gündüz sistemine son derece güveniyor ve bunun oyun dünyasının inandırıcılığını ciddi biçimde arttıracağını düşünüyor. Gece gündüz döngüsü yalnızca görsel değişiklik olarak kalmayacak, bazı düşman türleri bazı saatlerde daha kalabalık dolaşmaya başlayacak, karşılaşacağımız NPC’ler ve bize verecekleri görevler değişecek. Elbette gece vakti daha farklı yaratıklarla da karşılaşacağız.

> Spiders oyunu nasıl oynadığımıza bağlı olarak çok sayıda son sözü veriyor. Oyundaki görevleri savaşarak, diplomasiyle veya aldatma yoluyla çözmemiz mümkün olacak. Diyalog sistemi sayesinde hikayenin gidişatına yön verebilecek ve beş farklı yol arkadaşıyla aramızdaki ilişkiyi yönlendirebileceğiz. Eğer tüm fraksiyonların tedaviyi bulmak için birarada çalışmasını sağlarsak başka, tam bir işgalci gibi davranıp yerli ırkları haritadan silersek başka sona ulaşacağız. Oyunda iyi veya kötü olmak tamamen bizim elimizde.

GREEDFALL

Tür: Aksiyon RYO

Platform: PC, PS4, XB1

Yapım: Spiders

Dağıtım: Focus Home Interactive

Çıkış Tarihi: 2019 (tam tarih belli değil)

Başa dön
YORUMLAR
Engin Vural
4 Haziran 2019 13:58

Merakla beklediğim oyunlardan. Bakalım bu nasıl çıkacak, adını bu yıl nedense örneklerine sık rastgeldiğimiz hayal kırıklıkları arasına mı yazdıracak, yoksa A Plague Tale: Innocence gibi başarılı bir oyun mu olacak

saliheygoren
Engin Vural
4 Haziran 2019 16:59

O değilde şaka maka ben hala innocence'in etkisindeyim.

SevişenBoğa
saliheygoren
8 Haziran 2019 12:23

O kadar iyi mi ya? Ben şüpheciydim. Fakat baş roldeki kız çok tatlı görünüyordu. :P


Parolamı Unuttum