Borderlands 2’nin En Hin Silahları

Borderlands 3 öncesinde iyi gider

Borderlands 3 mutlaka harika silahlarla gelecek diyorum evet ama önceki oyunları oynamamış birinin ne kastettiğimi anlaması biraz zor. Tasarım ve işlev olarak muhteşem silahlar değil sadece bahsedilen, esprili silahlar aynı zamanda! Söylediğim tam olarak anlaşılsın diye Borderlands 2’nin en hin silahlarını derledim!

Miss Moxxi’s Good Touch

Moxxi’ye bahşiş vererek alabildiğiniz silahlardan olan Good Touch’ın esprisi maalesef sadece Borderlands 2’yi analog kolla oynarsanız çıkıyor çünkü silahı kuşandığınızda ateş etmediğiniz her an kontrol cihazınız sürekli titriyor, yakın nişana geçince daha da fazla titriyor. Sürekli titreyen bir kontrol cihazını ne mi yapacaksınız? Orasını bilmem. Moxxi pek de akıllı bir kadın ama o aklı pek hayra çalışmıyor.


Miss Moxxi’s Heart Breaker

Yine Moxxi temalı bir başka silah. Safe and Sound isimli görevi yaptığınızda Moxxi’nin tarafını tutarak elde edebildiğiniz, aynı zamanda Sevgililer Günü etkinliklerinde oyunu oynayan tüm oyunculara da hediye edilen Heart-Breaker resimden de göreceğiniz üzere bir pompalı tüfek. Her anlamda iyi bir silah olmasının dışında esas güzelliği saçmalarını kalp şeklinde atması.


Infinity

Oyunu solo oynayanların fellik fellik aradığı Infinity, sınırsız cephane ve şarjör kapasitesine sahip bir tabanca. Raid Boss görevlerine tekli girenlerin cephane sıkıntısı çekmemek için ilk bulmaya kastığı silahlardan, kurşunlarını sonsuzluk sembolü çizecek şekilde fırlatıyor. Birkaç farklı özel düşmandan düşürebiliyorsunuz.


Longbow

Borderlands serisinin tüm oyunları bildiğiniz gibi çeşit çeşit sürprizle doludur. Borderlands 2’deki Caustic Caverns bölgesinde de gizli bir Minecraft mağarası var mesela, içi Creeper’larla dolu. Longbow isimli keskin nişancı tüfeğimiz de sadece bu arkadaşlardan düşüyor. Minecraft tadında, düşmanı yakan oklar atıyor. Oklar yerçekiminden fazla etkilendiği için menzili pek düşük.


Baby Maker: You Are Cordially Invited

Party Prep isimli görevde, Tiny Tina’nın partisi için hazırlık yaparken hakladığımız Madame Von Bartlesby isimli böcekten (sormayın) düşen Baby Maker, şarjörü bitince el bombası gibi düşmana salladığımız Tediore marka silahlardan. Ancak onlardan farkı, ikinci ve üçüncü kere kendinin daha küçük kopyalarını doğurup tekrardan düşmana hasar verebiliyor olması. Nasreddin Hoca gurur duyardı.


Bunny

Herhangi bir düşmandan düşebilen, “Tombiş” klasmanındakilerden düşme ihtimali daha yüksek olan Bunny, yine Tediore marka bir roketatar. Nasreddin Hoca’yı gururlandıracak bir başka silah olarak, yeniden doldurma zamanı geldiğinde haritada bir o yana bir bu yana zıplayıp ardında minik el bombaları bırakmak suretiyle ortamı şenlendiriyor.


Gunerang

Şarjör değiştirirken esprili işler yapan bir başka Tediore silahı daha. İsminden de anlayabileceğiniz üzere silahı fırlatıyorsunuz, belli bir mesafe boyunca havada uçuyor, ardından dönüş yoluna başlıyor. Eğer yakınında düşman varsa gidip ona dadanıyor, yoksa size dönüp sizin suratınızda patlıyor. Anne babası ölünce Rakkman olmaya karar veren bir hayduttan düşüyor. Açıklamaya gerek yoktur :)


Bane

Çok yüksek hasar veren ve çok isabetli atışlar yapan bu SMG’nin iki büyük eksisi var: Hareket hızınızı çok yavaşlatarak sizi olduğunuz yere mıhlıyor ve berbat bir sesi var. Berbat bir sesten kastım kulağa kötü gelen bir silah sesi değil, ekstra cırtlak sesle konuşan, telaffuzu berbat olan ve oyunun sesini kıssanız bile sesi kısılmayan bir cüce düşünün. Ateş ederken, şarjör değiştirirken hatta diğer silahlara geçerken bile bağırıyor bu arkadaş.


Fibber

Pinokyo’nun giydiği giysilerle aynı renklere boyalı olan tabancamız Fibber’ın açıklamasında “Would I lie to you?” yani “Ben sana hiç yalan söyler miyim?” yazıyor. Silah sizde pek de güven uyandırmadıysa şüphelenmekte haklısınız çünkü silahın istatistikleri baştan sona yalan. Ne hasarı doğru, ne atış hızı. Öte yandan silahın kendisi epey güçlü.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum