Loki'nin MCU Geleceğinden Haberler Var

Burası MCU, her an her şey olabilir

Marvel Sinematik Evreni'nin ilk büyük kötü adamı Loki zaman içerisinde çok fazla karakter gelişimi gösterdi ve artık kendisini bir anti-kahraman olarak nitelendiriyoruz. Bu anti-kahraman klişesi benim pek içime sinmese de Tom Hiddleston'u yeniden Loki olarak bizlere izletecek her şeye ılımlı bakıyorum. Halihazırda Disney+ dizisine başlayan Loki'nin ilk bölümü şimdiden kafaları karıştırıp, teorilerin ortaya çıkmasını sağladı. Önümüzde daha çok uzun bir MCU serüveni var ve bunun ne kadarında Loki'yi göreceğimizi kestirmek epey güç. 

Orijinal hikayede Thor'un kardeşi olarak bildiğimiz Loki'yi güncel MCU içerisinde görmek için muhtemelen biraz daha beklememiz gerekecek. Zira diziden anlaşıldığı kadarıyla kendisinin güncel zaman çizgisinden önce çözmesi gereken başka problemler var. "Thor filmlerini bir aile öyküsü olarak konuşuyoruz. Thor ve Loki arasındaki çatışma ve iki başlılık kitaba uygun olarak ilerledi. Ancak bu durum şimdilik kapanmış gibi gözüküyor. İki karakterin arasındaki şeyleri elimizden geldiğince keşfettik." diyen Tom Hiddleston, Love and Thunder filminde Fesatlıklar Tanrısını görmeyeceğimizi açıkladı.

Zaten Taika Waititi ve Marvel Stüdyoları dördüncü Thor filmi için bambaşka bir yol haritası çizmişti. Bir yerlerden Loki'nin çıkması hikayenin yine onun etrafında dönmesi anlamına gelebilirdi. Natalie Portman'ın canlandırdığı Jane Foster karakterinin Mighty Thor'a uzanan yolculuğunu izleyeceğimiz filmde bizlere eşlik edecek yan ekip ise Guardians of the Galaxy olacak. Loki için ise dizi kısmıyla birlikte yeni bir yolculuk başladı ben kendisini bu noktadan sonra çoklu evren, zaman çizgileri vesaire derken Dr. Strange ile birlikte bir filmde görmenin daha heyecan verici olacağını düşünüyorum. 
 

YORUMLAR
Parolamı Unuttum