Eğlenceli İki DVO Deneyimi - Monster Ve Pokemon Pets

Pokemon sevenler beri gelsin.

Eğer Gameboy Advance zamanındaki Pokemon oyunlarının hayranıysanız ve bu tarzda yeni bir şeyler arıyorsanız sevineceğinizi düşündüğümüz bir haberimiz var.

İTÜ bilgisayar mühendisliğinden mezun olan Furkan Gözükara’nın 2009 yılında bitirme tezi olarak başladığı ve şu sıralar dünya çapında ilgi gören oyunu Monster, tarayıcı üzerinden oynanan ücretsiz bir yapım. Oyunun temelleri Pokemon mantığına dayanıyor: haritada ilerledikçe canavarlarla savaşıp onları yakalıyor, seviye atlatıyor ve değişim geçirmelerini sağlayıp yeni özellikler kazandırıyoruz. Her biri tescilli olan canavarlarımız ilk seviyelerde basit ve şirin modellemelere sahipken seviye atladıkça daha gösterişli ve göze hitap eden bir hâl alıyorlar. Hepsi de bu oyun için özel olarak hazırlanmış ve çeşitli kişiler tarafından tasarlanmış. Oyunda ayrıca PvP sistemi de bulunmakta.

Eğer konu ilginizi çektiyse ama, “Ben bu canavarlarla değil Pokemon’daki ilk göz ağrılarımla oynamak istiyorum ya! Bana ne, bana ne!” diyorsanız o hâlde sizi Furkan Gözükara’nın bir diğer çalışmasına davet edelim: Pokemon Pets.

Monster oyuncularının yoğun ısrarları sonucunda ortaya çıkan Pokemon Pets, tamamen ilk oyunun sistemi üzerine kurulu olmakla birlikte içinde orijinal Pokemon karakterlerini ve oyun mekaniklerini de barındırıyor. Yine tamamen ücretsiz olan yapım, “Seni seçtim Pikachu!” nidaları eşliğinde eski günlerinizi yad ettirecek bir deneyim sunuyor bizlere.

Şu sıralar her iki oyun da hem yurt içinde hem de yurt dışında oldukça ilgi görüyor ve 500.000’e yakın sıkı takipçisi var. Buna ek olarak Facebook üzerinden oynayan 100.000’e yakın kullanıcıları da bulunuyor. Eğer sizin de canavar avcılığı anılarınız depreştiyse ve ellerinizi ovuşturarak Pikachu’nun, Bulbasaur’ın ve Pidgeot’ın özelliklerini kafanızdan saymaya başladıysanız sizleri hemen aşağıdaki bağlantılara alalım.

“Seni seçtim Monster!” diyenler www.monstermmorpg.com adresine, “Benim olacaksın Pikachu!” diyenlerse www.pokemonpets.com adresine şevkle kafa atabilirler. Facebook üzerinden oynamak isteyenleriyse https://www.facebook.com/games/monstermmorpg ya da https://www.facebook.com/games/pokemonpetsrpg bağlantılarına davet ediyoruz.

Son olarak Furkan Gözükara’ya başarılarının devamını diliyor, Türk oyun sektöründe buna benzer başarı hikâyelerini daha fazla duymak istediğimizi ilgili kulaklara çaktırmadan fısıldıyoruz.

Oyunla kalın.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum