Kullanım Şartları

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz. 

Oyungezer.com.tr içerik sitesini kullanan ve siteye içerik katkısı yapan kullanıcılarımız aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

1. oyungezer.com.tr sitesini kullanmakla, siteyi ilk defa kullandığınızda derhal geçerli hale gelecek olan bu koşulları kabul etmiş olmaktasınız. Aşağıdaki koşulların herhangi birine uymayı kabul etmiyorsanız lütfen oyungezer.com.tr sitesine girmeyin, siteyi kullanmayın ve/veya katkı göndermeyin.

oyungezer.com.tr sitesinin kullanımı

2.  oyungezer.com.tr sitesini yalnızca yasal amaçlarla ve başka herhangi bir kimsenin siteyi kullanma ve tadını çıkarma hakkına tecavüz etmeyecek ve bu hakkı kısıtlamayacak ya da engellemeyecek şekilde kullanmayı kabul etmektesiniz. Yasaklanan davranışlara, herhangi bir kimsenin taciz edilmesi ya da rahatsız olmasına yol açılması ya da sıkıntıya sokulması, müstehcen ya da itici ve kırıcı nitelikte içeriklerin iletilmesi ve  oyungezer.com.tr sitesi içinde normal diyalog akımının bozulması dahildir.

Fikri Mülkiyet

3.  oyungezer.com.tr sitesine ve (yazılımlar da dahil olmak üzere) sitenin bütün içeriğine ilişkin her türlü telif hakkı, markalar, tasarım hakları, patentler ve (tescil ettirilmiş olsun, olmasın) diğer fikri mülkiyet hakları Oyungezer'e ya da (başka kullanıcılar da dahil olmak üzere) kendisine ruhsat verenlere aittir. oyungezer.com.tr sitesinin içeriğini, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayımlamanız, parçalarına ayırmanız, çözmeniz, tersine mühendisliğe tabi tutmanız, indirmeniz, bir siteye asmanız, radyo ve televizyon gibi yöntemlerle yayımlamanız, iletmeniz, kamuya sunmanız ya da başka herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır. Ayrıca,  oyungezer.com.tr sitesinde yer alan herhangi bir içeriği, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla uyarlamamayı, değiştirmemeyi ya da bu içerikten yola çıkarak başka bir yapıt üretmemeyi kabul etmektesiniz.  oyungezer.com.tr sitesi içeriğinin ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kullanılması Oyungezer'den önceden yazılı izin alınmasına tabidir.

Oyungezer'e gönderilen katkılar

4. (Herhangi bir metin, fotoğraf, grafik, video kaydı ya da sesli kayıt da dahil olmak üzere) herhangi bir katkıyı Oyungezer'le paylaşmakla Oyungezer'e söz konusu katkıyı ücretsiz olarak Oyungezer hizmetleri için herhangi bir ortamda (katkının işletimsel ya da editöryal nedenlerle değiştirilmesi ya da uyarlanması da dahil olmak üzere) dilediği herhangi bir şekilde kullanma izni vermektesiniz.

5. Göndereceğiniz katkının telif hakkı size ait olmaya devam edecek olup yukarıda anılan izin sadece Oyungezer'e verilmiş değildir. Dolayısıyla, söz konusu malzemeyi, başkalarının da kullanmasına izin vermek de dahil olmak üzere, dilediğiniz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

6. Oyungezer'in göndereceğiniz katkıyı kullanabilmesi için bu katkının kendi özgün yapıtınız olduğunu, hakaret içermediğini ve herhangi bir yasayı ihlal etmediğini, katkıyı yukarıda belirtilen amaçlarla kullanması için Oyungezer'e izin vermeye hakkınız olduğunu ve katkıda yer alıp kimliği belli olan herkesin, ya da, söz konusu kimselerin 16 yaşının altında olması halinde ebeveyninin / velisinin oluruna sahip olduğunuzu teyit etmektesiniz.

7. Oyungezer ile paylaşabileceğiniz içerikler yaratırken lütfen kendinizi ya da başkalarını tehlikeye atmayın, gereksiz risklere girmeyin ya da herhangi bir yasayı çiğnemeyin.

8. Yukarıda belirtilen izni Oyungezer'e bu koşullara tabi olarak vermek istemiyorsanız, lütfen  oyungezer.com.tr sitesine katkı göndermeyin ya da siteyle katkı paylaşmayın.

Kayıt

9. Bazı  oyungezer.com.tr sayfalarına katılabilmek ve katkı gönderebilmek için  oyungezer.com.tr'ye kaydolmanız gerekebilir. Bu kayıt sürecinin bir parçası olarak  oyungezer.com.tr'ye verebileceğiniz kişisel bilgiler ve/veya oyungezer.com.tr ile girebileceğiniz herhangi başka bir etkileşim Oyungezer gizlilik politikası doğrultusunda toplanacak, saklanacak ve kullanılacaktır.

10.  oyungezer.com.tr sitelerini (mesaj panoları ve forumlar da dahil olmak üzere) aşağıdaki Site Kurallarına göre kullanmayı kabul etmektesiniz. Bu kurallar bütün Seti Media siteleri ve hizmetleri için geçerlidir. Ancak, Site Kurallarında her Seti Media sitesine ait bazı kullanımsal değişiklikler olabilir, o nedenle, kullandığınız site ya da hizmetin kendi iç kurallarını okumanız gerekir.

(a)Siteye katkılarınız hakkında:

 • Katkılarınız terbiye ve incelik sınırları içinde kalmalıdır.
 • Yıkıcı, itici ve kırıcı ya da saldırgan davranışlara izin yoktur: gönderilen katkılar yapıcı ve kibar olmalı, tatsızlık yaratmak ya da olay çıkarmak amacıyla gönderilmemelidir.
 • Yasadışı ya da rahatsızlık verici içeriğe izin yoktur: yasadışı, taciz edici, hakaretamiz, saldırgan, tehdit edici, zararlı, müstehcen, küfürlü, cinsel nitelikli, ırkçı ya da başka bir şekilde rahatsız edici olan içerikler kabullenilemez.
 • Sabırlı olun: katıldığınız oyungezer.com.tr sitesine her yaşta ve yetenek düzeyinde başka kullanıcılar da katılıyor olabilir.
 • İstenmeyen e-postalar (spam) ve konu dışı katkı gönderilemez: aynı ya da birbirine çok benzeyen katkıların birçok defa gönderilmesine izin verilmez. Lütfen aynı katkıyı birden fazla tartışmaya sunmayın ya da belli bir konu ele alınırken konu dışı katkı göndermeyin.
 • Reklam ya da ürün destekleme amaçlı katkı gönderilemez.
 • 'Spoiler' gönderilemez: Televizyon dizilerinin televizyon kanallarında henüz gösterilmemiş bölümleri hakkında bilgi ve diğer malzeme içeren katkılar silinecektir. 'Spoiler' olarak adlandırılan bu tür katkılar bu isimle anılan bir alana gönderilmedikçe, ya da 'spoiler' etiketi ile gönderilmedikçe, silinecektir.
 • Başka birisinin kimliğiyle katkı gönderilemez.
 • Uygun olmayan (örneğin küfürlü ya da itici ve kırıcı) kullanıcı adlarına izin yoktur.
 • 'URL'ler (web sitesi adresleri) yalnızca yerel iç kurallar izin verdiği takdirde siteye konulabilir.
 • Şikayet olanağının bilerek kötüye kullanılması yasaktır. Bunu yapmakta direnecek olursanız kullanıcı hesabınız hakkında işlem yapılabilir.

(b) Oyungezer Hesabınız:

Bir sitenin düzenini bozmak ya da başka kullanıcıları rahatsız etmek amacıyla birden fazla oturum açarsanız size ait bütün hesaplar hakkında işlem yapılabilir.

Bütün hesaplar, size moderasyon amaçlı iletiler gönderilmesini mümkün kılacak, düzenli olarak kontrol ettiğiniz bir e-posta adresiyle kaydedilmelidir. Başka birisine ait ya da geçici bir e-posta adresiyle kaydettirilen hesaplar önceden bildirimde bulunmaksızın kapatılabilir. Bir kullanıcının geçerli olmayan bir e-posta adresi kullanmakta olduğunu düşünmemiz için bir neden olması durumunda hesabını yeniden teyit etmesini isteyebiliriz.

Bir kullanıcının, birden fazla Oyungezer hesabına sahip olduğunu gizlemek amacıyla başka 'IP'ler (İnternet Protokolu adresleri) kullanması ya da sunulan hizmetlerin düzenini herhangi bir şekilde bozması halinde Oyungezer ilgili hesapları kapama hakkını saklı tutar.

(c) Güvenlik:

Hiçbir Oyungezer sitesinde kendiniz (ya da başka herhangi birisi hakkında) herhangi bir kişisel bilgi (örneğini telefon numarası, posta adresi, ev adresi, e-posta adresi ya da kim olduğunuzun saptamasını mümkün kılacak başka herhangi bir ayrıntı) vermemenizi salık veririz.

(d) Yasal gereklilikler:

oyungezer.com.tr sitelerine hiçbir tür hakaretamiz ya da yasadışı içerik sunamaz ya da böyle bir içeriği toplukluklarla paylaşamazsınız. Buna metinler, grafikler, videolar, programlar ve ses kayıtları dahildir.

bir  oyungezer.com.tr sitesine yasadışı bir fiil işlemek ya da böyle fiilin işlenmesini desteklemek veya teşvik etmek amacıyla katkı gönderilmesi kesinlikle yasaktır.

oyungezer.com.tr sitelerine sunacağınız ya da bu sitelerle paylaşacağınız tüm katkıların kendi özgün yapıtınız olacağını kabul etmektesiniz. Telif hakları, markalar, meslek sırları, gizlilik, tanıtım, kişisel haklar ve mülkiyet hakları da dahil olmak üzere, Oyungezer'in ya da üçüncü şahısların haklarını çiğnemeniz, bunlara ilişkin olarak intihalde bulunmanız ya da bu haklara tecavüz etmeniz yasaktır.

(e) 16 yaşından küçükseniz:

oyungezer.com.tr sitesine katılmadan önce lütfen ebeveynlerinizden birinden ya da velinizden izin alın.

Hiçbir zaman kendiniz ya da başka herhangi birisi hakkında herhangi bir kişisel bilgi (örneğin okul adı, telefon numarası, tam adınız, ev adresi ya da e-posta adresi) vermeyin.

(f) Site Kurallarını çiğneyecek olursanız:

oyungezer.com.tr sitesine katılırken bu Site Kurallarına (ve/veya yerel iç kurallarda bulunan değişik biçimlerine) uymayacak olursanız, size, katkınızın neden reddedildiğini ya da değiştirildiğini açıklayan bir e-posta iletisi gönderilir. Bu iletide, kuralları çiğnemeye devam edecek olursanız hesabınız ya da hesaplarınız hakkında işlem yapılabileceğini belirten bir uyarı da yer alabilir.

Söz konusu işlem, gönderebileceğiniz içeriklerin siteye girmesine izin verilmeden önce kontrol edilmesini ya da  oyungezer.com.tr sitelerinin ait alanlardan herhangi birine, birkaçına ya da tümüne katılma olanağınızın geçici ya da sürekli olarak askıya alınmasını içerebilir.

oyungezer.com.tr sitelerinde ya da  oyungezer.com.tr içinde başka herhangi bir yerde itici ve kırıcı ya da uygunsuz içerikler sunar ya da paylaşır veya oyungezer.com.tr'nin düzenini bozucu başka herhangi bir davranışta bulunursanız ve Oyungezer bu davranışın ciddi olduğu ve/veya tekrarlandığı görüşünde olursa, kuralları çiğnemeye devam etmenizi önlemek için elinde bulunan size ait bütün bilgileri kullanabilir. Alınacak önlemler arasında kuralları çiğnediğimizin işvereniniz, okulunuz ya da e-posta hizmeti sunucunuz gibi üçüncü şahıslara bildirilmesi dahil olabilir.

Oyungezer, herhangi bir noktada, herhangi bir nedenle herhangi bir katkıyı silme ya da herhangi bir Oyungezer hesabı hakkında işlem yapma hakkını saklı tutar.

Feragatnameler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

11.  oyungezer.com.tr sitelerindeki forumlarda yer alan içeriğin çoğu kamu üyeleri tarafından yaratılır. Aksi özel olarak belirtilmedikçe, açıklanan görüşler, Oyungezer'e değil, bu kimselere aittir. Kamu üyeleri tarafından oyungezer.com.tr sitesine yerleştirilen herhangi bir içeriğe, üçüncü şahıslara ait sitelerin mevcudiyetine ya da içeriğine ilişkin olarak Oyungezer'in herhangi bir sorumluluğu yoktur.  oyungezer.com.tr sitesinden üçüncü şahıslara ait sitelere link verilmesi Oyungezer'in söz konusu siteleri herhangi bir şekilde onayladığı anlamına gelmemekte olup bu sitelerin kullanımı kendi riskinizdedir.

12. Oyungezer'in kendi ürün ve hizmetleri (ya da üçüncü şahısların ürün ve hizmetleri) hakkında ya da bunlara ilişkin bilgiler, isimler, görüntüler, resimler, logolar ve ikonalar dahil olmak üzere,  oyungezer.com.tr sitesinin içeriği "OLDUĞU ŞEKİLDE" ve "MEVCUT OLDUĞU KADARIYLA" sunulmaktadır. Oyungezer, ima edilen tatmin edici kalite, belli bir amaç için uygunluk, zarar vermeme, uyumluluk, güvenlik ve doğruluk garantileri dahil olmak üzere, (yasaların açıkça belirttiği ya da ima ettiği) bütün beyan ve garantilerin yasaların izin verdiği ölçüde dışında durur. Oyungezer, web sitesinin ya da bu sitedeki herhangi bir içeriğin güncelliğini, eksiksizliğini ya da performansını garanti etmemektedir. Oyungezer tarafından sunulan bütün içeriklerin yayımlanma aşamasında doğru olmasını sağlamak için çaba gösterilmesine rağmen, web sitesindeki yanlışlar, eksikler ve doğru olmayan içerikler için Oyungezer adına hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

13. Bu koşullarda yer alan hiçbir şey Oyungezer'in kanıtlanmış ihmalinden kaynaklanan ölüm ya da kişisel yaralanmalara ilişkin sorumluluğunu sınırlamaz ya da Oyungezer'i böyle bir sorumluluktan muaf tutmaz. 

14.  Oyungezer, oyungezer.com.tr sitesinde mevcut olan işlevlerin kesintisiz ve hatasız olacağını, kusurların düzeltileceğini ya da  oyungezer.com.tr sitesinin ya da sunucusunun virüs ve çaparlardan arındırılmış olduğunu garanti etmez. Kendinize özgü giren ve çıkan veri doğruluğu gereksinimlerize karşılık verecek yeterli süreçler ve (anti-virüs kontrolleri ve başka güvenlik kontrolleri de dahil olmak üzere) virüs kontrolleri uygulamanın kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul etmektesiniz.

Genel

15. Oyungezer'in bu koşullardan kaynaklanan herhangi bir hakkını kullanmaması ya da uygulamaması veya kullanmak ya da uygulamakta gecikmesi Oyungezer'in söz konusu hakkından feragat edildiği anlamına gelmeyecektir.

16. Bu koşullar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacak, bu yasalara göre yorumlanacak ve herhangi bir uyuşmazlık durumunda yargı yetkisi Türkiye'deki mahkemelere ait olacaktır.

Parolamı Unuttum