Mass Effect Legendary Edition Karşılaştırma Videosu Paylaşıldı

Orijinale göre ne kadar değişmiş bakalım

Önümüzdeki ay çıkış yapacak Mass Effect Legendary Edition, vaktinde çok beğenilen üçlemeyi bir kez daha oyun severlerle buluşturacak. Orijinal oyunları oynayanlar için merak edilebilecek bir nokta, orijinale göre ne denli değişim gösterdiği. IGN, bir karşılaştırma videosu yayınlayarak bir nebze olsun bu soruya cevap vermeye çalışmış.

Videoda görüldüğü üzere ciddi bazı değişimler söz konusu. Sadece daha detaylı ve yüksek çözünürlüklü kaplamalarla yetinilmemiş, bir yandan ışıklandırma/gölgelendirme de elden geçirilmiş, öte yandan ara yüzde de bazı güncellemelere gidilmiş. Araç kullanımındaki değişikliklerden karakterlerdeki farklılıklara pek çok detay ele alınmaya çalışılmış videoda.

Buna ek olarak, Bioware tarafından PlayStation Blog’ta paylaşılan bazı bilgiler de var. Oyunun çatışma kısmında ve diğer oynanış ögelerinde yapılan geliştirmeler, videoda da gördüğümüz Mako kullanımındaki güncellemeler hakkında bazı detaylar paylaşılırken, özellikle ilk oyunu diğer iki oyunla uyumlu hale getirmeye böylece üçlemeyi tam anlamıyla bütünleştirmeye çalıştıklarının da altı çiziliyor. İlginizi çekebilecek detaylar paylaşılmış, dilerseniz açıklamanın tamamına şuradan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü kadarıyla, sıradan bir grafik güncellemesiyle yetinilmemiş, daha ciddi bir yeniden yapım hazırlanmış durumda. Bu da, sadece yeni oyuncuları kazanmakla kalmayıp eskileri de bir kez daha seriye döndürecek bir adım atmak niyetinde oldukları şeklinde yorumlanabilir. Bu konuda ne kadar başarılı olacaklarını önümüzdeki ay göreceğiz. Mass Effect Legendary Edition, 14 Mayıs’ta oyun severlerle buluşacak. Merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum