Baldo: The Guardian Owls’tan 13 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi

Şu oyunu dört gözle beklememek mümkün mü?

Baldo: The Guardian Owls; duyurulduğu günden beri takip listemde. Eminim pek çok oyun sever için de durum böyledir. Studio Ghibli’den bir anime izliyormuşuz havası veren görsellerine göz attığınızda herhalde siz de bu düşünceme hak verirsiniz.

Çıkış tarihi ile ilgili bir duyuru beklediğimiz oyun, yeni bir oynanış videosuyla çıktı karşımıza. IGN tarafından paylaşılan videoda, Kidoge adlı şirin kasabamızda tur atıyor, görevler alıyoruz. Şunu getir, bunu götür, falancaya yardım et tadındaki yan görevleri yaparken Baldo kendisini bir anda bir yer altı labirentinde buluveriyor ve gezgin baykuşumuz Enore ile tanışıyor. Enore, ilk andan beri Baldo’nun seçilmiş kişi olacağından şüphe etmediğini ve sonunda kehanetin gerçekleştiğini söylüyor. Guardian Owls (Muhafız Baykuşlar) tarafından yeraltı dünyasında kilitlenen ‘kalpsiz yaratık’ bir kez daha güç kazanmaya başlamış durumda ve Baldo da bu yaratığa engel olacak kahramanımız.

Müzikleri ve grafikleriyle animeleri, oynanışıyla Zelda oyunlarını anımsatan Baldo; Switch, PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Switch versiyonunun yaz aylarında gelmesi bekleniyor, diğer versiyonlarının da bu yıl içerisinde çıkacağını umuyorum. Büyük bir merakla bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

 

YORUMLAR
GwynBleidd
4 Mayıs 2021 18:37

İlerleyen yıllarda acaba souls-like türü gibi Zelda'dan esinlenen oyunlara da zelda-like diyecek miyiz?

Parolamı Unuttum