Harold Halibut, Uzun Bir Aradan Sonra Hikâye Fragmanıyla Geri Döndü

Özlemiştik kendisini, bir de çıkış tarihi belli olsa...

Harold Halibut, ilk duyurulduğu günden itibaren takip listemize girmişti; Onat Hekimoğlu’nun liderlik ettiği geliştirici ekipten, etkileyici bir oyun bekliyoruz. Ama bu bekleyiş biraz uzamış durumda, geçtiğimiz yıl çıkış yapacağı açıklanmıştı, fakat sonrasında kendisinden bir haber alamadık.

Bu uzun araya bir son vermek isteyen geliştirici ekip, yeni bir tanıtım videosuyla karşımıza çıktılar. Videoda oyunun hikayesi özetleniyor. Yıkımın eşiğindeki dünyadan havalanıp yeni bir dünya bulmakla görevlendirilen uzay gemisi 200 yıllık bir yolculuk sonunda hedef gezegene varıyor. Yaşanabilir bir yer olacağı düşünülen gezegende hiçbir kara parçası bulunmadığı, gezegenin koca bir okyanusla kaplı olduğu görülünce hayaller de yıkılıyor haliyle. Bundan sonra eve geri dönüş hayalleri kurulmaya başlanıyor tabii. Kahramanımız Harold Halibut, bu eve dönüş hayalinin gerçekleştirilmesine yardımcı olabilecek mi, bunu oyun çıktığı zaman hep birlikte göreceğiz artık.

> Beklediğimiz Indie’ler – Harold Halibut

Oyun için halen bir çıkış tarihi açıklanmış değil. Şu aşamada sabırla beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Verilen emeği gördükçe, bu kadarını da hak ettiklerini düşünüyorum kendi adıma. Umuyorum, en kısa sürede kendisine kavuşuruz.

 

YORUMLAR
Parolamı Unuttum