Polonya’dan Yeni Bir Aksiyon-RYO Geliyor: Project Lilith

Biraz Dark Souls esintisi mi var sanki?

Polonya, oyun dünyasının dikkat çeken ülkelerinden birisi. The Witcher, Dying Light, Dead Island, Call of Juarez, Observer, The Medium, This War of Mine, Frostpunk aklıma ilk gelen Polonya menşeili oyunlar. Son günlerin çok konuşulan oyunu Outriders da Polonya merkezli bir stüdyo olan People Can Fly tarafından geliştirildi mesela. Dolayısıyla, buradan yeni bir oyun haberi geldiğinde ister istemez ilgi çekiyor.

Bu seferki oyun haberi Soro Games ve PlayWay’den geliyor. Bir aksiyon-RYO olarak tanımlanan Project Lilith, ilk bakışta Dark Souls oyunlarından esintiler taşıyormuş gibi görünüyor. Ama onlardan ayrıldığı noktalar da olacaktır illaki.

Oyunun klasik bir hikayesi olduğunu söylemek mümkün. İhanete uğramış ve lanetlenmiş bir karakteri yöneteceğiz ve intikamımızı almaya çalışacağız. Peşine düştüğümüz ana düşman ise oyuna da ismini veren Lilith. Tabii oyunun nihai isminin böyle olmayacağı da söylenebilir, büyük ihtimalle önümüzdeki dönemde yeni ismi duyurulacaktır.

Oyun için henüz bir çıkış tarihi belirlenmemiş. Soro Games’in halihazırda geliştirmekte olduğu, farklı tarzda bir oyun daha var. Aynı anda 2 oyunu geliştirecek kadar insan kaynağına sahipler mi bilemiyorum, ama en azından Project Lilith’i yakın bir dönemde görmeyeceğimiz sonucunu çıkarabiliriz.

YORUMLAR
Atlas Estrella
6 Nisan 2021 23:33

Dark Souls de, canımı ye!

Parolamı Unuttum