Apple, 12 Eylül'deki Etkinlikte Yeni iPhone'ları Duyuracak

Ne ölçüde cep yakacaklar bakalım?

Apple yeni iPhone'larını (tabii buna ek olarak Apple Watch Series 4 ve belki de yeni başka cihazları) duyuracağı etkinliğin tarihini verdi: 12 Eylül. Basına gönderilen davetiyelere göre etkinlik Kaliforniya'daki Steve Jobs Theater'da gerçekleştirilecek.

Apple'ın bu yıl üç yeni iPhone tanıtması bekleniyor. Bunlardan biri 6.5 inç OLED ekranıyla iPhone X'ten de büyük olan bir telefon, biri iPhone X'in daha geliştirilmiş bir versiyonu, üçüncüsü ise 6.1 inç LCD ekrana sahip olan ve diğerlerinden daha ucuza satılacak ayrı bir telefon. Elbette daha ucuza dediğime bakmayın sevgili Oyungezerler, Apple zaten ürünlerini pahalıya satan bir marka ve güncel kurlarla birlikte düşündüğümüzde bu "ucuzumsu" versiyonunun bile Türkiye fiyatlarının oldukça yüksek olacağını tahmin etmek pek de zor değil.

Etkinlikte daha geniş ekrana sahip Apple Wath Series 4'ün ve buna ek olarak "Hey Siri" destekleri AirPod'lar, AirPower şarj pedi gibi çeşitli ürünlerin de tanıtılacağı söyleniyor.

Bir de şöyle bir söylenti var aslında ama bunun açıklanan bu etkinlikte gösterilip gösterilmeyeceği belli değil: Face ID teknolojisini kullanan ve Home düğmesi olmayan yeni iPad Pro modelleri ve ayrıca ucuz maliyetli bir MacBook'un da etkinlikte karşımıza çıkma ihtimali mevcutmuş.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum