Dying Light 2 Duyuruldu! Chris Avellone da Ekipte!

Lambaya püf de

Polonya’nın bir diğer gururu olan Techland’ın pek bir muazzam açık dünya zombi oyunu Dying Light'ın devamı sürpriz bir şekilde Microsoft’un bu geceki E3 2018 konferansı sırasında boy gösterenler arasındaydı. Hem de muazzam yeniliklerle!

Her şeyden önce geliştiriciler arasında bir RYO efsanesi olan Chris Avellone (Fallout 2, Baldur’s Gate, KOTOR 2, Planescape: Torment) da var. Sahneye çıkıp oyunu bizzat tanıtan Avellone, yapacağımız şeylerin ve alacağımız kararların bu kez oyun dünyasına birebir etki edeceğini söyledi bizlere.

Bunun yanı sıra parkur mekanikleri ve tabii ki grafikler oldukça yol kat etmiş görünüyor. Özellikle duvardan koşup hareket hâlindeki bir kamyona tutunduğumuz an bayağı hoşuma gitti. Aynı şekilde aldığımız kararlara bağlı olarak binaların süslemelerinin ve şehrin atmosferinin değişmesi de oldukça ilgi çekici.

İlk Dying Light’ı bayağı severek oynamış ama ortalarından sonra hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılmıştım açıkçası. O yüzden bu tür yenilikler oyuna ilaç gibi gelecektir kanımca. 

Son olarak Dying Light şu sıralar hem Steam'de hem de Playstation ve Xbox sanal dükkanlarında büyük bir indirime girmiş durumda. Eğer daha önce edinmediyseniz bu fırsatı kaçırmayın derim.

Dying Light 2 henüz bilinmeyen bir tarihte PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak. O değil de acep hâlâ Harran’da mıyah?

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum