God of War’un Bölüm Tasarımcısı Microsoft’un The Initiative Stüdyosuna Katıldı

Hayırdır, siz orada neler planlıyorsunuz hanımlar, beyler :)

Geçtiğimiz yıl Microsoft'un yaptığı önemli hamlelerden birisi bünyesine kattığı stüdyolardı. E3'te Phil Spencer tarafından yapılan sunumda, Playground Games, Ninja Theory, Undead Labs ve Compulsion Games'in Microsoft bünyesine dahil olduğu duyurulurken bir de The Initiative adlı yeni bir stüdyo oluşturulduğu bilgisi paylaşılmıştı.

Darrell Gallagher'in başına getirildiği The Initiative Studio, piyasanın önde gelen stüdyolarından Naughty Dog, Rockstar Games, Respawn Entertainment, Crystal Dynamics gibi firmalardan transferlerle yola çıkmış ve geçtiğimiz aylarda bünyesine yeni isimler katmıştı. Bu transferlere bir isim daha dahil oldu, God of War'un bölüm tasarımcısı Chris O'Neill da artık The Initiative çatısı altında devam edecek çalışmalarına. Üstelik bu The Initiative Studios'un ilk transferi değil God of War ekibinden; Brian Westergaard da geçtiğimiz aylarda Microsoft saflarına geçmişti.

Burada bir parantez açıp, ufak bir detayı paylaşmış olayım; The Intiative Studio da Santa Monica'da yürütüyor faaliyetlerini. Yani God of War'u bizlerle buluşturan Santa Monica Studio ile aynı bölgede yer alıyorlar. Dolayısıyla, bu transferleri gerçekleştirirken en azından lokasyon konusunda bir dezavantajı bulunmadığını söyleyebiliriz. Ne dersiniz, ilerleyen dönemlerde yeni transferler de gelebilir mi?

Stüdyonun hangi oyun veya oyunlar üzerine çalıştığı henüz bilinmiyor. Ancak yapılan bu transferler güzel bir yapımın hayata geçrilebileceğine ilişkin beklentileri artırıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde konuyla ilgili ne gibi bilgiler paylaşılacak. Takipteyiz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum