PUBG'nin Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Tekrar Yükselişe Geçti

Yatırımlar meyvelerini vermeye başladı

Hayatına bir mod olarak başlayan battle royal türünün en ciddi temsilcilerinden olan PlayerUnknown's Battlegrounds, çıktığı ilk sene rekorları alt üst etmeyi başarmıştı. Fakat son aylarda oyuncu sayısında düşüş trendi görülen oyun, tahtını başka yapımlara bırakmak zorunda kaldı.

Özellikle Fortnite ve Black Ops 4 gibi oyunların arasında kalan PUBG, son aylarda eş zamanlı oyuncu sayısında düşüş görmeye başlamıştı. Hafta sonu itibari ile tahtını geri almayı başaran oyun, 1.109.000 rakamına ulaşarak yükselişe geçti.

Bu yükselişte The Game Awards esnasında tanıtılan Vikendi haritasının etkisi büyük. Karlı harita ve beraberinde getirdiği yenilikleri test etmek isteyen kullanıcıların oyuna geri döndüğü söyleniyor. Tabi oyunun PS4'te oynanabilir hale gelmiş olmasını da yabana atmamak gerek.

Ocak ayında 3.000.000 eş zamanlı oyuncu ile rekor kırmayı başaran oyun, o günden beri oyuncu sayısında düşüş görüyordu. Son aylarda 1.000.000 rakamına erişmeyi başaramayan PUBG, Vikendi ile aradığı can suyuna -şimdilik- kavuşmuş gibi görünüyor.

 

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum