Cyberpunk 2077, Japonya’da Sansürlenecek

Değişiklikler kozmetik ağırlıklı olacakmış

Cyberpunk 2077, Kasım’da oyun severlerle buluşacak, tabii bir kez daha ertelenmezse :) Yalnız bu buluşma Japonya’da biraz daha değişik olacak. Oyunun Japonya’da sansürleneceği ileri sürülmüştü, CD Projekt Red tarafından da bu durum teyit edildi.

Oyunun Japonya versiyonunda bazı değişiklikler yapılacak. Bu değişikliklerin gerekçesi Japonya’nın derecelendirme ajansı CERO’nun şartlarının yerine getirilmesi olarak açıklanmış.

CDPR; endişelenmeye gerek olmadığını, değişikliklerin çoğunun kozmetik (özellikle çıplaklık ile ilgili) değişiklikler olacağını ekliyor açıklamasına. Çıplak sahnelerde karakterlere iç çamaşırı giydirilmesi örnek olarak verilmiş. Bir de tabii cinsellik içeren sahneler elden geçirilmiş.

CDPR; oyunun çatışma kısımlarında herhangi bir değişiklik olmadığının, genel olarak çıplaklık ve şiddetle ilgili noktalarda bazı görsel değişiklikler yapılarak şartların yerine getirildiğinin altını çiziyor.

Cyberpunk 2077’nin sansürlenmesi ile ilgili haberlerin ilki Japonya’dan gelmiş oldu böylece. Bakalım sırada hangi ülkeler var.

Başa dön
YORUMLAR
Ghost AssassiN
3 Temmuz 2020 02:52

Yasaklanmasından iyidir, hatta direkt iyidir.Benim açımdan sorun yok ama ahlaki açıdan önemli bir şey bence.Yaşı yetmediği halde oyanayan ve oynamak isteyen çocuklar var.Boşuna onlara toplumun geleceği denmiyor.Onları nasıl yetiştirirsen öyle bir toplumla karşılaşırsın.

Bu arada Hentai'nin ana vatanında sansürleniyor olması beni baya şaşırttı.

cavegamer3530
2 Temmuz 2020 11:07

Türkiye de sansürlemesinler de gerisi önemli değil

Srinelli
2 Temmuz 2020 07:55

Avustralya basi cekerdi boyle seylerde. sasirtti japonlar.

sSnake
1 Temmuz 2020 16:37

Abbovv desenize CDPR bu sefer fiş ve priz aktivitelerini direkt göstermeye niyetli. Oyun bence AO olarak derecelendirilmeli zaten hani M falan hikaye böyle bir oyun için.

Parolamı Unuttum