Ninja Theory, Senua’s Scholarship Programını Duyurdu

Ninja Theory'den anlamlı adımlar gelmeye devam ediyor...

Hellblade: Senua's Sacrifice geçtiğimiz yılın güzel sürprizlerinden birisi olmuştu oyuncular için. Yapımcı Ninja Theory, sundukları oyun deneyiminin yanında psikoz ile ilgili toplumsal farkındalığı artırma yönünde gösterdikleri gayret ile de takdirleri toplamıştı.

Bu alanda attıkları adımlara bir yenisini ekleyen Ninja Theory bir açıklama yaparak, Recovery College East ile iş birliği içerisinde bir burs programı geliştirdiklerini ve Senua's Scholarship kapsamında her yıl bir öğrenciye burs sağlayacaklarını duyurdu. Burs için seçilen kişi, Recovery College East'te eğitim alarak zihinsel hastalıkların tedavisi alanında uzmanlaşacak ve bu alanda çalışmalar yürütme imkanına kavuşacak.

Ninja Theory, burs programının duyurusuyla birlikte, oyunun geliştirilmesi sürecinde nörobilim uzmanları ve psikoz hastaları ile yürüttükleri çalışmaları anlatan ve daha önce oyunun içerisinde yer verdikleri "Senua's Psychosis" adlı videoyu da ilk defa online olarak paylaştı.

Ninja Theory, Hellblade: Senua's Sacrifice ile çok farklı bir alana kapı araladı ve oyunların topluma sunabileceği katkıya çok güzel bir örnek sundu. Oyunun araladığı kapıdan attıkları bu son adımla birlikte bir kez daha takdiri hak ettiklerini düşünüyor ve yürüttükleri çalışmaların sektörün diğer aktörlerine örnek olmasını diliyoruz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum