PS5 Oyunları, GeForce Now Veritabanında Göründü

Nvidia'nın konu ile açıklaması gecikmedi

Oyun yayın servisi Nvidia GeForce Now cephesinden çok ilginç bir sızıntı haberi var sevgili Oyungezerler. Sızan bilgiler, PS5 oyunlarının PC’ye geleceğine işaret ediyordu. Ama şimdilik böyle bir beklentiye girmemekte fayda var.

Ighor July twitter hesabından yapılan paylaşımda; GeForce Now veritabanına erişim sağlandığı bilgisi verilmiş; kendisi, bunu nasıl yaptığını detaylı bir şekilde anlattığı bir yazı ve video da paylaşmış:

Her ne kadar sonrasında bazı erişimler kapatılmış olsa da, o ana kadar görüntülenenler çoktan internette paylaşılmaya başlandı bile. Paylaşılan video ve ekran görüntülerinde dikkat çekebilecek bazı detaylar vardı; God of War, Horizon Forbidden West, Demon’s Souls, Gran Turismo 7, Sackboy: A Big Adventure, Ghost of Tsushima gibi PS5 oyunlarının PC'ye geleceği görülüyordu.

Sızan tek bilgiler PS5 oyunlarıyla ilgili de değil üstelik. Final Fantasy VII Remake'in PC'ye gelişi ve Grand Theft Auto Trilogy de görülmüş durumda bu veritabanından. Ayrıca Gears 6, Monster Hunter 6, Resident Evil 4 Remake, Kingdom Hearts 4 gibi oyunlara da yer verilmiş.

Elbette, bu tarz bilgilere temkinli yaklaşmakta fayda var. Nitekim, Nvidia cephesi de bir açıklama yapmakta gecikmedi. Bir şirket yetkilisinin Wccftech'e yaptığı açıklamada, veritabanı ve bu veritabanında bahsedilen oyunların yer aldığı doğrulanırken, bu listenin tamamen test amaçlı oluşturulduğu ve 'spekülatif' olduğu belirtilmiş. Bu listede yer alan oyunların ne teyit edildiği ne de bu listedeki bilgilerin bir duyuru olarak yorumlanabileceğinin altı çizilmiş.

Yani sizin anlayacağınız, şimdilik çok heyecanlanmamakta fayda var sevgili Oyungezerler. Ama yine de belli olmaz, önümüzdeki günlerin neler getireceğini bilemeyiz. Hep beraber bekleyelim, görelim.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum