Rainbow Six Siege'in Yeni Operasyonu Wind Bastion'dan İlk Görüntü Geldi

Wind Bastion ile Fas'a gidiyoruz

Rainbow Six Siege oyuncularının merakla beklediği yeni operasyon Wind Bastion'dan ilk görüntü geldi. Henüz yeni haritanın ve operatörlerimizin detayları açıklanmamış olsa da elimizdeki iki karakterin de Fas ordusunun bir fraksiyonu olan GIGR'dan olacağını biliyoruz.

Bu ikilimizden erkek olanın savunma, kadın olanın ise saldırı operatörleri arasına katılacağı da kesinleşti. Tabii ki yeni fotoğraf ile birlikte karakterlerin özellikleri hakkında spekülasyonlar yapılmaya da başlandı.

r6-op-big

Savunma karakterimizin üzerinde hançer, sopa ya da kısa bir kama tarzı bir silah taşıdığını görebiliyoruz. İnternetteki teoriler bu karakterin uzun süredir konuşulan"delik kapatma" özelliğine sahip savunma operatörü olabileceğine işaret ediyor. Bu özelliği ile Faslı komutanımız Maverick'in direkt counter'ı olabilecek. 

Saldırıdaki kadın karakterimizin omzundaki silahın AK-47'ye benzediği göze çarpıyor. Fas ordusunun Fin üretimi Valmet'i (AK-47 ailesinden) kullanıyor olması bu teorimizi destekliyor. İddialara göre bu operatörümüz de "grapling hook" donanımına sahip olacak. Bu ekipman yerde açılabilen deliklerden tırmanılmasını sağlayacak. Bu da kendisini şimdiden tehlikeli bir karakter yapıyor. 

Rainbow Six Siege'in resmi blogunda operasyon ile birlikte gelecek haritanın açıklaması da bulunuyor. Fas'ın Atlas Dağları'nda bulunacak bu haritanın "eşi benzeri görülmemiş bir çatı girişi" olacak. Bakalım yeni operasyon beraberinde neler getirecek?

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum