Amazon, Mass Effect Dizisini Bağlamak Üzere

Commander Shepard vazifeye hazır

Yayın servisi savaşlarına Amazon'un girişi adeta beşinci günün şafağı gibi oldu. Bir anda Wheel of Time ve Lord of the Rings gibi dev bütçeli diziler her kitleden insanın ilgisini çekmeyi başardı. Bu sefer biz oyuncuları daha çok ilgilendiren bir haber var. Mass Effect için bir dizi de Amazon Stüdyoları tarafından çekilmek üzere! İlk olarak Deadline'ın duyurduğu habere göre Amazon bu konuda çok ciddi adımlar atmaya başlamış, dizinin resmiyete dökülmesi an meselesi.

Bu hususta Amazon'u en çok cesaretlendiren olaylardan birisi de Zaman Çarkı dizisinin yaptığı güçlü başlangıç olmuş. Gelen verilere göre Zaman Çarkı dünya genelinde çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış. Kanada, Amerika, Brezilya, Hindistan ve Almanya gibi ülkelerde on milyonlarca insanın izlediği Zaman Çarkı, bizim için Mass Effect kapısını aralamış. Aslında Mass Effect'in ekrana taşınacak olması yeni bir haber değil. Daha önce BioWare ve EA tarafından bir film ya da dizi gelebileceği gündeme taşınmıştı. Hatta Henry Cavill'in Shepard olarak projede yer alacağıyla ilgili teoriler dört bir yanımızı sarmıştı.

Şimdi Mass Effect'in en azından dizi olacağını biliyoruz. Kadrosunda Henry Cavill yer alır mı? Henüz belli değil ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Tabii Amazon adına sıradaki devasa projenin Yüzüklerin Efendisi olduğu da ortada yani Mass Effect dizisi onaylansa bile bir süre daha dizinin kadrosu veya senaryosuyla ilgili haber alamayabiliriz. Yine de böyle somut adımların atıldığını görmek epey sevindirici. Prime için devasa bütçeler ayıran Amazon çatısı altında Mass Effect'i de izlemek heyecan verici bir gelişme. Commader Shepard vazifeye hazır. 

YORUMLAR
Decypher
24 Kasım 2021 11:32

Ne Henry Cavill'i, Shepard'ı Volkan Demirel oynamalı :p

Parolamı Unuttum