Anthem - Hikaye DLC'si Herkes İçin Ücretsiz Olacak

Çek oradan herkese bir hikaye

BioWare, Anthem'in çıkış sonrası yayınlanacak tüm hikaye DLC'lerin herkese tamamen ücretsiz olarak sunulacağını açıkladı. Stüdyo, oyuncuları bölmek istemediklerini ve tüm oyuncuların hikayeyi ayrımsız olarak oynayabilmesini istediği için böyle bir karar aldıklarını söylüyor. Elbette açıklamalarda üstüne basa basa 'hikaye DLC'si ücretsiz' denmesinden bir şekilde farklı içeriğe sahip paralı DLC'ler yayınlanacağı anlamı da çıkarılabilir ama zaten bu da beklenmedik bir durum olmaz. En azından daha baştan böyle bir plan yapmış olmaları da oldukça güzel, umalım ki Mass Effect Andromeda'daki gibi sonradan bir iptal durumu olmaz.

Mark Darrah, PAX West'te şunları söyledi: "Öncelikle, oyunda kesinlikle loot box bulunmayacak. Satın alabileceğiniz bazı kozmetik ürünler olacak ama bunların tümü de oyun içinde kazanılabilir olacak. Hikaye anlatımı konusunda da kitlemizi bölmek istemiyoruz, tüm oyuncuların aynı hikayeyi tecrübe edebilmelerini, kimsenin dışarıda kalmamasını istiyoruz."

Darrah daha önceki bir röportajında da Anthem'in DLC'leriyle karakter hikayelerinin geliştirilmeye devam edeceğini söylemişti. "Hikaye ve karakterlerin önemli anlarını yayınlama şeklimizi düşünürsek, karakterleri daha önce yapmadığımız şekillerde evrimleştirme imkanına sahip olacağız" diyor Darrah.

Vaat ettikleri hikaye anlatımını yansıtmayı başarabilirlerse Anthem'in son derece başarılı olacağı ve BioWare'e güvenimizi tazeleyeceği bir gerçek.

Anthem PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 22 Şubat 2019'da çıkacak.

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum