Code Vein'in Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu

Bir kez daha ertelenmez herhalde

Aslında bu tam bir 'tarih, tekerrürden ibarettir' haberi gibi olacak ama Bandai Namco Entertainment, uzun zamandır yolunu gözlediğimiz Code Vein'in çıkış tarihini yayınladığı yeni bir fragman eşliğinde duyurdu.

Tekerrür diyorum, çünkü Bandai Namco geçen seneki E3'te de aynı şeyi yapmış ve Code Vein'in Eylül 2018'de çıkacağını açıklamıştı. Yani bundan tam bir yıl önce de yine bu başlıkla vermiştik haberi :)

Sonrasındaysa araya aksaklıklar girdi, oyun ertelendi ve çıkış tarihi belirsizleşti. Geçen yılki fuardan tam bir yıl sonra, bu sefer de E3 2019'da açıklama geldi ve oyunun Eylül 2019'da çıkacağı açıklandı. Üstelik bu sefer elimizde kesin bir tarih de var: 27 Eylül 2019.


> Code Vein'den Yeni Karakter Yaratım ve Oynanış Videosu Geldi

Dünya Thorns of Judgment olarak anılan bir felaketin ardından harabeye dönüşmüş, hayatta kalanlar kendilerine Revenant ismini takmış ve Vein isminde gizli bir topluluk altında birleşmişler. Revenant'lar bu büyük yıkım karşısında hayatta kalabilmek için insanlıklarının bir kısmından vazgeçmek zorunda kalmışlar, bunun sonucunda doğaüstü güçler kazanmış ama hafızalarının da çoğunu kaybetmişler. İçlerinde kalan son insanlık kırıntılarını korumak için kan ile beslenmek zorundalar, aksi halde Lost ismindeki yaratıklara dönüşüyorlar. Artık dünyada sayılamayacak kadar çok Lost var. Bunlar üzerlerindeki lanet yüzünden kana olan açlıklarını asla bastıramıyor ve kendilerine devamlı yeni avlar arıyor; sonsuza dek bu işkence ile yaşamak zorundalar.

Biz de oyunda bir Revenant'ı canlandırıyoruz, amacımız gerçekleri öğrenmek. Nasıl ortaya çıktık, bu dünyadan kurtulmanın bir yolu var mı bilmiyoruz ve bu soruların cevaplarını ararken Vein'in ardındaki inanılmaz sırrı ortaya çıkaracağız.

Bir kez daha ertelenme olmamasını ümit ediyorum tabii, çünkü Dark Souls'un animelisi gibi duran bu oyunu gerçekten çok merak ediyorum.

Code Vein, PC, PS4 ve XB1 için çıkacak.

Başa dön
YORUMLAR
ilke_kurtlutepe
12 Haziran 2019 20:58

'Dark Souls'un animelisi' nedir yav :)

Decypher
ilke_kurtlutepe
12 Haziran 2019 21:24

Aklıma öyle geldi, öyle yazdım :) Bir kere oyun Souls benzeri oynanış sunuyor, anime tarzı grafikleri var. Güzel oldu bence.


ilke_kurtlutepe
12 Haziran 2019 20:58

'Dark Souls'un animelisi' nedir yav :)

Parolamı Unuttum